Aktuality - archiv 26.6.2011

Svet opustila jedna z najväčších trénerských legiend

Neradostná správa o skone Tomislava Ivića zasiahla aj trenčiansky klub

Futbalový svet smúti. V piatok ho opustila jedna z najväčších trénerských legiend. Neradostná správa o skone Tomislava Ivića zasiahla aj trenčiansky klub. Charizmatický Chorvát totiž spojil kúsok svojej výnimočnej kariéry aj s klubom zo Sihote. Hoci v ňom nepôsobil na oficiálnej pozícii, skúsenosti nadobudnuté v Ajaxe Amsterdam, Anderlechte Brusel, Atletiku Madrid, FC Porto či Olymipique Marserille rozdával trénerom v úlohe ochotného poradcu.

Tschen La Ling v minulosti hral pod ochrannými krídlami výnimočného kouča. Medzi trénerom a hráčom sa vybudovalo pevné puto. Na spadnutie bol dokonca príchod rodáka zo Splitu na lavičku AS. Súhra viacerých okolností ale chystanému kroku zabránila. Populárny svetobežník pod Čákov hrad napriek tomu pricestoval. Trenčiansky klub sa zvíjal v zostupových kŕčoch. Tomislav Ivič horlivo diskutoval s členmi realizačného tímu i hráčmi. V beznádejnej situácii hľadal riešenia. Pred zápasom na Slovane pošepol trénerom možný recept na belasých. Favorit stretnutia na nečakanú taktiku dlho nevedel reagovať. Peter Čögley na poste defenzívneho záložníka odohral jeden zo svojich najlepších zápasov, výkonnostne kvitli aj ostatní. Obrovský favorit síce napokon tesne vyhral, ale Trenčania si vyslúžili uznanie. Neutíchajúci potlesk sa ušiel aj skúsenému trénerskému matadorovi. Po zápase vstúpil do šatne o hráčom oznámil, že jeho takmer mesačná misia na Sihoti sa chýli ku koncu. Hráči, sklamaní prehrou, vstali ako jeden muž a zvučným potleskom vzdali hold úspešnému mužovi.

Osud trenčianskeho klubu neostal geniálnemu taktikovi ľahostajný ani po zostupe do nižšej súťaže. Viackrát prišiel na niekoľko dní a rozdával bohaté skúsenosti. Keď nebol na štadióne alebo nediskutoval o dianí na zelenom trávniku, sedel na hotelovej izbe a so zápisníkom v ruke sledoval futbalové zápasy. Na druhý deň prišiel s popísaným diárom a delil sa o novozískané poznatky. Vždy, keď odchádzal z mesta na Váhu, bolo nám tak trošku smutno. Jeho nevyčerpateľný entuziazmus, žiarivý elán a nevysychajúca miazga energie boli pre nás inšpiratívne. Keď zatváral za sebou dvere, nikdy sa nezabudol poďakovať za všetko, čo sa v Trenčíne za krátky čas naučil. ON, Veľký Tomislav Ivić.

Správy o zhoršujúcom sa zdravotnom stave veľkého mága dorazili na Sihoť už pred niekoľkými týždňami. Veriac v bezodnú studnicu jeho vnútornej sily sme si ale ani na chvíľu nepripustili, že by sa malo stať to najhoršie. Nevyspytateľný osud ale preťal životnú púť skvelého človeka. Pre AS Trenčín je nesmiernou cťou, že zlomok svojich vedomostí odovzdal aj na Sihoti. Pod starobylými hradbami pôsobil iba veľmi krátko, ale o to intenzívnejšie.

Vážený pán Tomislav Ivič, česť Vašej pamiatke.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Dubnica nad Váhom
Prípravný, 23.9.2022
FK Dubnica nad Váhom - AS Trenčín
18:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.9.2022

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Dubnica

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Dubnica (1:3).

A-tím 23.9.2022

Príprava | Počas reprezentačnej prestávky prehra proti Dubnici

Prvý tím AS Trenčín prehral v prípravnom zápase na ihrisku druholigového FK...

ASTV 23.9.2022

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti FK Dubnica

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti FK Dubnica (1:3).

Fanúšikovia 22.9.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na zápas proti Slovanu Bratislava v predaji

Už dnes si môžete kúpiť vstupenky na nadchádzajúci domáci zápas AS...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport