Aktuality - archiv 27.6.2011

Hodál odštartoval reprezentačnú kariéru

Roman Hodál bol pri zrode charitatívneho podujatia Hviezdy deťom a dnes je rád, že táto akcia existuje

Náš futbalový klub mal počas akcie Hviezdy deťom zastúpenie nielen v podobe prvého mužstva. Pozorní návštevníci si určite všimli niekdajšieho brankára a dnes trénera trenčianskych gólmanov Romana Hodála v drese futbalovej reprezentácie Slovenska. „V malom futbale som za reprezentáciu niečo odchytal, ale v prvom mužstve som mal premiéru,“ komentoval Hodál a so smiechom dodal: „Za takým mužstvom však môže stáť aj popolnica.“

Aj tak skúsený brankár pociťoval pred vystúpením v tíme po bodu Martina Škrtela, Mareka Hamšíka, Filipa Hološka alebo Tomáša Galáska menšiu nervozitu. „Bol to úžasný zážitok. Výnimoční hráči sa postarali o výnimočný deň pre výnimočné deti. Snažil som sa im to čo najmenej pokaziť,“ povedal Hodál, ktorý bol v jednej kabíne s najväčšími hokejovými a futbalovými hviezdami Slovenska. „To sa nepošťastí každý deň,“ dodal člen realizačného tímu prvého mužstva AS Trenčín.

Hodálovi zostal po akcii na pamiatku dres s podpismi. Rovnakú spomienku má aj na predchádzajúce ročníky podujatia Hviezdy deťom. „Bolo úžasné ako nám vyšlo počasie. Nechýbali úsmevy na tvárach a dobrá nálada. Bol som veľmi spokojný,“ povedal človek, v ktorého hlave skrsla myšlienka usporiadať dnes už úspešné podujatie.

„Keď som pred troma rokmi oslovil Mufuzu, Martina Škrtela a Riša Lintnera, či by boli ochotní odohrať zápas, s ktorého výťažok by bol pre deti v domove sociálnych služieb v Nosiciach, neodvážil som sa myslieť, ako ďaleko to pôjde. Inšpiráciou mi bolo moje krstniatko, ktoré je práve v Nosiciach. Následne som oslovil klub, či by zastrešil túto akciu. Je to úžasné. Chcem poďakovať pani Čičovej, ktorá má veľkú zásluhu na tom, že toto podujatie vzniklo. Taktiež sa treba poďakovať tímu ľudí na čele s Igorom Schlesingerom za skvelú organizáciu. Ďakujem aj všetkým účastníkom, ktorí každoročne ukazujú, že majú skutočne veľké srdce. 
Dúfam, že sa stretneme o rok a opäť aspoň trochu pomôžeme deťom.“

Škrtel ocenil Hodála ako najlepšieho hráča AS

Záverečný zápas turnaja bol jeho športovým vrcholom. Na seba narazilo AS a slovenskí futbaloví reprezentanti. „Bolo to zvláštne. Hrať proti svojim je niekedy ťažšie, najmä keď chcete vyhrať,“ povedal s úsmevom Hodál, ktorý bol po prehre reprezentácie ocenený dresom AS z rúk Martina Škrtela. „Celý zápas si ma doberal, že som najlepším hráčom súpera. Preto mi na záver vypýtal jeden dres AS.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa