Aktuality - archiv 11.7.2011

V utorok tréning na novom trávniku!

Na Sihoti umelá tráva spĺňajúca najvyššie parametre

Zverenci trénera Adriána Guľu môžu od utorka opäť trénovať aj na hlavnom ihrisku futbalového štadióna na Sihoti. Výmena trávnika sa skončila počas víkendu a v pondelok bolo na programe už iba osadenie bránok a posledné detaily týkajúce sa inštalácie nového umelého koberca. Umelý trávnik tretej generácie má certifikačný protokol o prevedení skúšok spĺňajúcich dvojhviezdičkový štatút FIFA, ktorý zodpovedá kvalite umelého trávnika povoleného aj v zápasoch kvalifikácie alebo európskych pohárových súťaží.

„MAX S 40 ES2266T, dtex 13 000, 50 mikrónov, vlákno monofilné, pamäťové, dvojfarebné so vsypom kremičitého piesku a zeleného granulátu,“ taká je odborná charakteristika novej umelej trávy na Sihoti. Jednoducho povedané, nový trávnik je tým najlepším, čo sa dnes využíva. „Na umelej tráve sa hrajú majstrovstvá sveta a taktiež Liga majstrov. Sťažnosti hráčov, že trpia kĺby a dolné končatiny, vyvrátili zdravotné štúdie FIFA a UEFA. Ani Barcelona nemala problém hrať v Moskve na Lužnikách, kde je umelý trávnik. Všetky dnešné hviezdy od Xaviho až po Messiho totiž v rámci mládežníckej akadémie FC Barcelona vyrastali na umelých trávnikoch,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Sport Real Jiří Viktorín, ktorá ma práce na starosti.

Pôvodný umelý trávnik položený v roku 2005 mal projektovanú životnosť 8000 hracích hodín. Vďaka profesionálnej údržbe sa ho podarilo využívať viac ako 12 000 hodín. Prišiel však čas na zmenu. „Ak zoberieme do úvahy využitie ihriska, môžeme ho porovnať s využívaním siedmich prírodných plôch. Tie by však boli v zimnom období nepoužiteľné. Odhadovo by išlo o investíciu viac ako 2,7 milióna eur,“ dodal Jiří Viktorín.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa