Aktuality - archiv 11.7.2011

V utorok tréning na novom trávniku!

Na Sihoti umelá tráva spĺňajúca najvyššie parametre

Zverenci trénera Adriána Guľu môžu od utorka opäť trénovať aj na hlavnom ihrisku futbalového štadióna na Sihoti. Výmena trávnika sa skončila počas víkendu a v pondelok bolo na programe už iba osadenie bránok a posledné detaily týkajúce sa inštalácie nového umelého koberca. Umelý trávnik tretej generácie má certifikačný protokol o prevedení skúšok spĺňajúcich dvojhviezdičkový štatút FIFA, ktorý zodpovedá kvalite umelého trávnika povoleného aj v zápasoch kvalifikácie alebo európskych pohárových súťaží.

„MAX S 40 ES2266T, dtex 13 000, 50 mikrónov, vlákno monofilné, pamäťové, dvojfarebné so vsypom kremičitého piesku a zeleného granulátu,“ taká je odborná charakteristika novej umelej trávy na Sihoti. Jednoducho povedané, nový trávnik je tým najlepším, čo sa dnes využíva. „Na umelej tráve sa hrajú majstrovstvá sveta a taktiež Liga majstrov. Sťažnosti hráčov, že trpia kĺby a dolné končatiny, vyvrátili zdravotné štúdie FIFA a UEFA. Ani Barcelona nemala problém hrať v Moskve na Lužnikách, kde je umelý trávnik. Všetky dnešné hviezdy od Xaviho až po Messiho totiž v rámci mládežníckej akadémie FC Barcelona vyrastali na umelých trávnikoch,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Sport Real Jiří Viktorín, ktorá ma práce na starosti.

Pôvodný umelý trávnik položený v roku 2005 mal projektovanú životnosť 8000 hracích hodín. Vďaka profesionálnej údržbe sa ho podarilo využívať viac ako 12 000 hodín. Prišiel však čas na zmenu. „Ak zoberieme do úvahy využitie ihriska, môžeme ho porovnať s využívaním siedmich prírodných plôch. Tie by však boli v zimnom období nepoužiteľné. Odhadovo by išlo o investíciu viac ako 2,7 milióna eur,“ dodal Jiří Viktorín.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín