Aktuality - archiv 20.7.2011

Lobotka v Niigate nesklamal

„Mojou nomináciou som bol príjemne prekvapený,“ povedal Lobotka

Počas predchádzajúceho víkendu sa slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov zúčastnila na medzinárodnom turnaji v Japonsku - Niigata Cup 2011. V nominácii trénera Petra Gergelyho sa ocitol aj pravý záložník AS Stanislav Lobotka. Stále iba šestnáročný Lobotka nomináciu do Japonska neočakával. O to viac bol prekvapený, keď sa dozvedel, že do krajiny vychádzajúceho slnka poletí.

„Mojou nomináciou som bol potešený. V predchádzajúcej kvalifikácii na majstrovstvá Európy som bol iba náhradníkom, takže som očakával, že Čierny Peter mi zostane v rukách aj tentokrát,“ povedal po návrate Lobotka. Opak bol pravdou a v Niigate odohral 225 minút. Reprezentácia Slovenska obsadila konečné tretie miesto. Remizovala s Mexikom a výberom Niigaty. Jedinú prehru zaknihovali mladíci s reprezentáciou Japonska.

„Turnaj mal kvalitnú úroveň. Tímy boli veľmi vyrovnané a zvíťaziť mohol prakticky každý s každým, čo sa napokon aj potvrdilo. Remíza s Mexikom nám skôr uškodila ako pomohla, nakoľko sme druhý zápas prehrali s Japonskom vysoko 1:6. V záverečnom súboji sme remizovali s domácim výberom, ktorý sa napokon stal aj celkovým víťazom,“ spomína na turnaj Lobotka.

Novotvoriaci sa tím okolo Petra Gergelyho čaká ďalší cyklus kvalifikácie majstrovstiev Európy do 19 rokov. „Tréner mi poďakoval za účasť. Povedal mi, že som nesklamal a pochválil ma s tým, že mám na sebe makať ďalej. Každý zápas v reprezentačnom drese je pre mňa česť a budem sa snažiť rozšíriť ich počet,“ povedal obdivovateľ FC Barcelona.

Horúce počasie v Japonsku strpčovalo hráčom ich výkony. Na teploty 35 stupňov v tieni nie sú v našich podmienkach zvyknutí. Ako povedal Stanislav Lobotka, lekár s masérom počas polčasových prestávok dávali studené zábaly na rýchle zníženie teploty. Stredopoliar staršieho dorastu má na svojom konte prvý štart medzi mužmi a dúfa, že už počas tejto sezóny dostane príležitosť pričuchnúť k corgoňligovému futbalu.

 

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa