Aktuality - archiv 27.7.2011

V Trenčíne prežil krásne dva roky

„Na Trenčín mám len tie najlepšie spomienky, vďaka nemu som na seba prvýkrát upozornil ako tréner,“ zaspomínal si nostalgicky Stanislav Griga
V nedeľu večer čaká zverencov trénera Adriána Guľu tretí zápas v Corgoň lige. Na lavičke najbližšieho súpera zo Senice sedí osoba, ktorej je trenčianske prostredie aj po rokoch blízke. Stanislav Griga na pôsobenie pod Čákovým hradom spomína stále len v dobrom.

Meno trénera nášho nasledujúceho súpera nie je potrebné priaznivcom futbalu zvlášť predstavovať. V rokoch 1996 až 1998 viedol Ozetu Dukla Trenčín. Počas pôsobenia na Sihoti sa mu podarilo vybojovať postup do najvyššej súťaže. Následne v prvej sezóne dosiahli jeho zverenci na čele s Róbertom Hankom, Martinom Konečným a Martinom Fabušom historický úspech v podobe štvrtého miesta. „Na Trenčín mám len tie najlepšie spomienky, vďaka nemu som na seba prvýkrát upozornil ako tréner. Boli to dva krásne roky a to nielen z futbalového hľadiska,“ zaspomínal si nostalgicky Stanislav Griga.

Po postupe praskali tribúny vo švíkoch. Návštevy prevyšujúce desať tisíc divákov neboli ničím nezvyčajným. „Dobre sa na to obdobie pamätám. V Trenčíne panoval pravý futbalový ošiaľ. Ľudia futbal doslova žrali a bavili sa ním,“ lovil v pamäti bývalý československý reprezentant.

Práca AS Trenčín sa mu páči

Hoci Stanislav Griga Trenčín netrénuje už 13 rokov, výsledky zverencov trénera Adriána Guľu sleduje čím ďalej tým pozornejšie. „Mladý trenčiansky tím som si výraznejšie všimol počas minulého leta, kedy sme s nimi hrali prípravný zápas. Už vtedy som povedal, že II. ligu vyhrá s výrazným náskokom. Niekoľkoročná koncepčná práca sa začína oplácať. Vzhľadom na nízky vek hráčov sa nemusí obávať o svoju budúcnosť,“ okomentoval AS Trenčín účastník svetového šampionátu v roku 1990.

Na nostalgiu nie je priestor

V mužstve vicemajstra zo Senice od začiatku predchádzajúcej sezóny pracuje aj Marek Svátek. Bývalý PR manažér AS strávil v Trenčíne päť pekných rokov a internetovú stránku klubu, ktorej bol zakladateľom, sleduje pravidelne. „Nostalgia? Na tú nie je vo futbale priestor. Na chlapcov sa však teším. Veď ich takmer všetkých poznám. Roman Hodál bol môj sused, neďaleko bývali aj Aldo (Báez) s Davidom (Depetrisom). Teším sa aj na fanúšikov. Aj s nimi som prežil pekných päť rokov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio