Aktuality - archiv 31.7.2011

Na Záhorí až príliš krutý výsledok

Martin Ševela: "Senica vedela udrieť v pravý čas a tvrdo potrestala naše chyby"

Márne čakanie na víťazstvo. Ani v treťom stretnutí sme nepocítili jeho sladkú príchuť. Ba práve naopak. Vicemajster sa s nami nehral a v počasí, ktoré leto nepripomínalo, rozvlnil sieť za chrbtom Miloša Volešáka až štyrikrát.

Senica sa v nedeľu večer zahrala na tichého zabijaka. Hoci mali naši chlapci opticky loptu na kopačkách viac ako súper, ten potrestal každé z našich zaváhaní. Výsledok 0:4 (0:1) je pre zverencov trénera Adriána Guľu viac ako krutý. „Súper vyrukoval s kvalitnou taktikou. Po prvom góle sa takticky stiahol a nechal nás hrať, aby sme nadobudli pocit, že s nimi môžeme predviesť vyrovnanú partiu. Vedel však udrieť v pravý čas a tvrdo trestal naše chyby. Výsledok je pre nás príliš krutý,“ ťažko hľadal slová Martin Ševela.

Prvý gól v sieti Miloša Volešáka patril opäť do kategórie nešťastných. Podobne ako proti Ružomberku si trenčianska obrana neodpustila zaváhanie. Tentokrát v ňom mal prsty najskúsenejší hráč v modrom drese Martin Ševela. „Senický stopér odkopol loptu. Chcel som ju odhlavičkovať, ale v poslednom momente zmenila smer a iba som ju nešťastne lízol Hošekovi priamo do behu. V danej chvíli som sa snažil urobiť to najlepšie. Mrzí ma, že to nevyšlo,“ opísal smolný moment z úvodu stretnutia kapitán musžtva.

Úvod sezóny nevyznieva v prospech našich chlapcov. Po troch kolách majú na svojom konte jediný bod a v corgoňligovej tabuľke sú za nimi už iba futbalisti Dunajskej Stredy. Oku lahodiaci futbal na body nestačí, čo si uvedomuje aj Martin Ševela. „Snažíme sa o útočnú a kombinačnú hru, rozťahujeme to do strán, čím vzniká pre súpera priestor preniknúť k brankárovi stredom. Často zostávame zoči-voči útočníkom dvaja stopéri. Mužstvo je mladé, chýbajú mu skúsenosti s najvyššou súťažou. Potrebujeme čas na adaptáciu v Corgoň lige,“ povedal na záver 35-ročný stopér.

Depetrisov natiahnutý sval

Už v 20. min opustil hraciu plochu na nosidlách najlepší strelec uplynulého ročníka I. ligy David Depetris. Pár minút predtým spadol v súboji pred brankárom Bolekom a hoci sa snažil boľavé miesto rozmasírovať sám, pokračovať už nemohol. "David si natiahol stehenný sval. Nastúpi na špeciálny tréningový proces pre zranených hráčov. O tom, v akom časovom horizonte bude opäť pripravený na plnú záťaž, sa rozhodne v strede týždňa," ozrejmil zdravotný stav Depetrisa manažér Igor Schlesinger.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Skalica
Fortuna liga, nadstavba, 18.3.2023
MFK Skalica - AS Trenčín
11:00 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 21.3.2023

A-tím | Menoslov zranených hráčov by sa mohol začať zužovať

Menoslov zranených hráčov z kabíny prvého mužstva AS Trenčín by sa po...

Fanúšikovia 20.3.2023

Tvárou v tvár | Róbert Rybníček o odchovancoch akadémie v prvom tíme AS Trenčín

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať...

ASTV 19.3.2023

Gajdoš | Čas sa nám kráti, musíme sa do toho dostať

Zverenci trénera Mariána Zimena prehrali v druhom zápase nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 19.3.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Skalica.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio