Aktuality - archiv 9.12.2007

Šestica hráčov opúšťa káder AS Trenčín

Prievan v kabíne AS sa dotkol aj skúsených hráčov

V kabíne AS Trenčín pokračuje veľké upratovanie. Po odchode trénera Roba McDonalda prišlo aj na hráčov. „Ešte v piatok sme sa rozlúčili s brankárom Martinom Gavlákom. V súčasnej konkurencii, by sa do základu prebojovával veľmi ťažko. Pre jeho profesionálny rast je zmena prostredia určite správnym krokom,“ vysvetlil odchod dvojmetrového "obra" generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Ďalším hráčom opúšťajúcim palubu lode AS Trenčín je Igor Szkukálek. Ľavý obranca strávil podstatnú časť jesene na hosťovaní v Dunajskej Strede. Trenčín k predĺženiu zmluvy so skúseným obrancom nepristúpil.

Zmluva sa končí aj Tomášovi Kaňovi. Pre zranenia prakticky nehrával. Vedenie klubu sa aj z tohto dôvodu rozhodlo nepodpísať s ním nový kontrakt.

Veľa vody počas jesene nenamútil ani Miroslav Lauko. „Stále má u nás platnú zmluvu. Na jarnú časť s ním ale nepočítame. Pravdepodobne sa spolu dohodneme na hosťovaní v inom klube, alebo budeme hľadať iné alternatívy,“ listuje v menách odchádzajúcich hráčov generálny manažér.

Mužstvo opúšťa aj ikona zadných radov posledných rokov Milan Mičenec. „Trenčínu odovzdával skvelé služby. Bol osobnosťou v dobrom aj zlom. Pre klub toho urobil skutočne veľa. V ťažkých chvíľach sa ukázal ako správny chlap. Jeho účinkovanie v klube si veľmi vážim. Po viacerých rozhovoroch s majiteľmi, sme sa však rozhodli, nepredlžovať s Milanom kontrakt. Na post stopéra majú vybraných iných hráčov, čo by Mičencovi mohlo komplikovať zaraďovanie do zostavy. Odchod bude podľa mňa prospešným aj pre neho,“ rozhovoril sa o rozlúčke s bývalým kapitánom Rybníček.

V jarnej sezóne neuvidíme v trenčianskom drese ani Michala Lesáka. Podobne ako u Mičenca vsadili majitelia pri obsadzovaní jeho postu na inú – zahraničnú – kartu.

Zmeny zasiahli aj realizačný tím. Okrem trénera Roba McDonalda skončil svoje účinkovanie pri tíme aj masér Jozef Hromka. „Navštívil ma minulý týždeň. Povedal mi, že by mužstvo rád opustil. Jeho korektný postoj oceňujem. Jeho odchod musíme doriešiť ešte po administratívnej stránke,“ uzavrel výpočet odchádzajúcich členov tímu Róbert Rybníček.

Zoznam ešte nemusí byť konečný. Ďalšie odchody budú závisieť od počtu hráčov, ktorí doplnia preriedenú kabínu AS.

Autor: MS
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.10.2020

Križan | Nemôžeme zostať iba pri slovách

Jedenástym fortunaligovým kolom uzavrú naši futbalisti prvú polovicu základnej časti našej...

Sieň slávy 23.10.2020

SSTNF | Zomrel dlhoročný vedúci mužov Jednoty Trenčín

Vo veku 81 rokov nás opustil dlhoročný vedúci mužstva futbalistov Jednoty Trenčín...

esport 22.10.2020

eSport | Doli97 od pondelka v prestížnej Superlige

Zápasmi úvodného kola odštartuje v pondelok prvá slovenská profesionálna súťaž pre hráčov...

A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak