Aktuality - archiv 11.12.2007

Z Trenčína odchádza aj Doubek, Hodál sa od jari presúva do realizačného tímu

Ďalšie zmeny v kabíne AS

Upratovanie v kabíne AS Trenčín pokračuje. Ďalším hráčom opúšťajúcim Sihoť je Martin Doubek. „S hráčom sme diskutovali o jeho ďalšej futbalovej budúcnosti. Po vzájomnej dohode sme mu umožnili hľadať si nové pôsobisko. Pre jarnú časť s ním v Trenčíne nepočítame,“ reagoval na ďalšiu personálnu zmenu v mužstve generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Zmeny pokračujú aj v realizačnom tíme. Po odchodoch trénera Roba McDonalda a maséra Jozefa Hromku, končí svoje pôsobenie pri mužstve aj Jaroslav Machač. Skúsený veterán odovzdal v minulosti mužstvu cenné skúsenosti. Od zimnej prípravy prepúšťa svoje miesto trénera brankárov Romanovi Hodálovi. „Okrem pozície trénera budem pôsobiť aj ako tretí brankár. Ak by sa niečo udialo, budem pripravený zaskočiť. Jednoznačnou prioritou je však trénerská práca. Mám svoje predstavy. Uvidím ako sa mi ich podarí zrealizovať."

Obľúbenec trenčianskych fanúšikov nebude zastrešovať iba gólmanov seniorského mužstva. V jeho kompetencii bude aj kompletná mládežnícka pyramída. „Z brankárov by som chcel vytvoriť samostatnú jednotku," vykreslil svoje vízie Hodál dodávajúc: „Piet Schrijvers nám počas svojej návštevy povedal, že v Holandsku má každý ročník svojho trénera brankárov. Na Slovensku to nie je zaužívané. Neprikladá sa tomu veľká dôležitosť."

Hodál sa od holandskej brankárskej legendy bude učiť aj začiatkom budúceho roka. Najskôr Schrijvers pricestuje na Slovensko a potom sa presunie výprava AS do krajiny veterných mlynov. Tridsaťštyriročný veterán je rád, že nové smerovanie jeho kariéry plynule nadväzuje na blížiaci sa definitívny koniec aktívnej činnosti. „Prechod z ihriska k trénerskej práci je niekedy veľmi bolestivý. Ja však budem mať pocit, že som ešte stále hráčom. Prioritou bude ale trénovanie," komentoval Hodál, ktorý má aj ďalšie plány: „Rád by som brankársku školu rozšíril a urobil niečo zaujímavé aj pre blízke okolie. Určite v tom bude aj kus manažérskej práce."

Pod Čákovým hradom môžu s dostatočným predstihom rozmýšľať nad Hodálovým nástupcom, ktorý napriek množstvu inkasovaných gólov svoj tím počas jesene viackrát podržal. Po odchode Martina Gavlaka ostali v hre odchovanci Miloš Volešák a Dalibor Rožník. „Obaja majú šancu pobiť sa o post jednotky. Záleží na nich. Práca s brankármi je najmä o psychike a rozhovoroch. Práve v tomto smere by som chcel zapracovať najviac," uzavrel myšlienky súvisiace s novou výzvou začínajúci tréner.

Autor: MG, MS
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa