Aktuality - archiv 11.12.2007

Z Trenčína odchádza aj Doubek, Hodál sa od jari presúva do realizačného tímu

Ďalšie zmeny v kabíne AS

Upratovanie v kabíne AS Trenčín pokračuje. Ďalším hráčom opúšťajúcim Sihoť je Martin Doubek. „S hráčom sme diskutovali o jeho ďalšej futbalovej budúcnosti. Po vzájomnej dohode sme mu umožnili hľadať si nové pôsobisko. Pre jarnú časť s ním v Trenčíne nepočítame,“ reagoval na ďalšiu personálnu zmenu v mužstve generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Zmeny pokračujú aj v realizačnom tíme. Po odchodoch trénera Roba McDonalda a maséra Jozefa Hromku, končí svoje pôsobenie pri mužstve aj Jaroslav Machač. Skúsený veterán odovzdal v minulosti mužstvu cenné skúsenosti. Od zimnej prípravy prepúšťa svoje miesto trénera brankárov Romanovi Hodálovi. „Okrem pozície trénera budem pôsobiť aj ako tretí brankár. Ak by sa niečo udialo, budem pripravený zaskočiť. Jednoznačnou prioritou je však trénerská práca. Mám svoje predstavy. Uvidím ako sa mi ich podarí zrealizovať."

Obľúbenec trenčianskych fanúšikov nebude zastrešovať iba gólmanov seniorského mužstva. V jeho kompetencii bude aj kompletná mládežnícka pyramída. „Z brankárov by som chcel vytvoriť samostatnú jednotku," vykreslil svoje vízie Hodál dodávajúc: „Piet Schrijvers nám počas svojej návštevy povedal, že v Holandsku má každý ročník svojho trénera brankárov. Na Slovensku to nie je zaužívané. Neprikladá sa tomu veľká dôležitosť."

Hodál sa od holandskej brankárskej legendy bude učiť aj začiatkom budúceho roka. Najskôr Schrijvers pricestuje na Slovensko a potom sa presunie výprava AS do krajiny veterných mlynov. Tridsaťštyriročný veterán je rád, že nové smerovanie jeho kariéry plynule nadväzuje na blížiaci sa definitívny koniec aktívnej činnosti. „Prechod z ihriska k trénerskej práci je niekedy veľmi bolestivý. Ja však budem mať pocit, že som ešte stále hráčom. Prioritou bude ale trénovanie," komentoval Hodál, ktorý má aj ďalšie plány: „Rád by som brankársku školu rozšíril a urobil niečo zaujímavé aj pre blízke okolie. Určite v tom bude aj kus manažérskej práce."

Pod Čákovým hradom môžu s dostatočným predstihom rozmýšľať nad Hodálovým nástupcom, ktorý napriek množstvu inkasovaných gólov svoj tím počas jesene viackrát podržal. Po odchode Martina Gavlaka ostali v hre odchovanci Miloš Volešák a Dalibor Rožník. „Obaja majú šancu pobiť sa o post jednotky. Záleží na nich. Práca s brankármi je najmä o psychike a rozhovoroch. Práve v tomto smere by som chcel zapracovať najviac," uzavrel myšlienky súvisiace s novou výzvou začínajúci tréner.

Autor: MG, MS
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak