Aktuality - archiv 3.1.2008

Na prvom tréningu AS aj dvaja Argentínčania

Do Trenčína prichádzajú nádejný strelec a stredopoliar z klubu Ayalu a Cúpera

Na prvom tohtoročnom tréningu AS Trenčín sa predstavia dvaja mladí Argentínčania. Obaja by sa mali stať súčasťou tímu a pomôcť mu odpútať sa z poslednej priečky corgoňligovej tabuľky. Napriek tínedžerskému veku sú doma považovaní nielen za nádejných, ale aj dostatočne vyspelých futbalistov. Útočník David Alberto Depetris (narodený 11. novembra 1988, na fotke) a stredopoliar Aldo Omar Báez (narodený 5. septembra 1988) prichádzajú z druhej najvyššej argentínskej súťaže Primera B Nacional. Ich kluby ale majú prvoligovú minulosť.

„Do Trenčína prišli ešte pred vianočnými sviatkami. Predtým strávili niekoľko dní v Holandsku. Po ich príchode na Slovensko sa pripravovali pod vedením Petra Ančica s viacerými mladíkmi. Obaja sú veľmi skromní. Pôsobenie v Európe je pre nich veľkou výzvou," prezradil generálny manažér AS Róbert Rybníček.

„Depetris je hrotový útočník. V kariére ho pribrzdilo svalové zranenie, ale máme o ňom kvalitné referencie. Ide o hráča, ktorý na prvý pohľad neupúta, ale mal by byť skvelým zakončovateľom," prezradil manažér AS. Mladík zaznamenal v drese Atlético de Rafaela v 31 ligových zápasoch 10 gólov. S Trenčínom podpísal päťročný kontrakt. „Báez je defenzívny stredopoliar. Je síce nižšej postavy, ale je veľmi húževnatým typom. V jeho prípade však ešte pracujeme na dotiahnutí administratívnych formalít," dodal Rybníček. Báez hral aj v mládežníckych reprezentáciách Argentíny. Ako šestnásťročný bol považovaný za nezvyčajný talent. Prichádza z klubu Ferro Carril Oeste, ktorý v osemdesiatych rokoch minulého storočia získal dva argentínske tituly. V rovnakom klube vyrastal aj reprezentačný obranca „Los Gauchos" Roberto Ayala a svoju profesionálnu kariéru tu odštartoval úspešný tréner Héctor Cúper.

O prípad Depetrisa sa počas celého decembra intenzívne zaujímali argentínske médiá, ktoré sledovali celú jeho cestu na Slovensko. Najskôr sa objavila informácia o jeho odchode do Európy a jeho týždennom pobyte v Holandsku. V nasledujúcej správe priniesli média jeho smerovanie do východnej Európy a napokon uzavreli seriál podpisom dlhodobého kontraktu s AS. „Suma, za ktorú prestupuje nie je známa, ale pre Atlético ide o významnú položku. Klub sa o hráča zaujíma už pol roka a rokovania prebiehali od júla," píšu argentínske zdroje.

Autor: MG
Rozpis zápasov
3:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 3.2.2023
AS Trenčín - ŠTK 1914 Šamorín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.2.2023

A-tím | Ďalším dorastencom so zmluvou Ľuboš Praženka

Ďalším z odchovancov This is my sen Academy sa na súpiske prvého mužstva stal stále iba...

Fanúšikovia 31.1.2023

Tvárou v tvár | Vedenie klubu predstúpi pred fanúšikov 8. februára o 18.00 h

AS Trenčín prináša po dlhej odmlke ďalší diskusný večer v...

Aktuálne 31.1.2023

A-tím | Witan odchádza do Persija Jakarta

Krídelník Witan Sulaeman prestupuje do tímu lídra indonézskej ligy Persija Jakarta. Mladý...

Fotogalérie 30.1.2023

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FK Rača

Fotogaléria Petra Kapustu z prípravného zápasu proti FK Rača (3:0).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport