Aktuality - archiv 4.1.2008

Prvý tréning AS v novom

Generálny manažér chce mať tím do konca budúceho týždňa pokope

Úvodný tréning pred ostrým štartom zimnej prípravy na druhú polovicu sezóny absolvovalo pod taktovkou dvojice asistentov Petra Ančica a Martina Stana 27 hráčov. Na ihrisku sa okrem dobre známych tvárí objavili aj viacerí dorastenci trénujúci s mužstvom už počas decembra. Nechýbal navrátilec z hosťovania v Humennom Matej Rožník, do tréningu sa zapojila aj dvojica Argentínčanov - útočník David Alberto Depetris a stredopoliar Aldo Omar Báez. Premiéru malo aj oblečenie značky Royal.

„Z časového hľadiska sa nám nepodarilo doriešiť všetko tak ako sme si predsavzali. Je ale iba otázka času, kedy to dotiahneme do konca. Myslím, že okolo 12. januára by sme mali byť všetci pokope – aj s novým trénerom,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček, ktorý ani tentoraz nepovedal viac ohľadom snáď najväčšej hádanky dneška v slovenskom futbale: „Meno nového trénera budeme prezentovať po jeho príchode. Až vtedy bude totiž najväčšia istota, že povedie mužstvo.“

AS Trenčín zažije prvú zimnú prípravu od vstupu holandských investorov a aj v tomto smere by mali nastať zmeny. „Na naše pomery bude trochu špecifická a pre hráčov nezvyčajná. Nečakajú nás dlhé výbehy. Chceme sa priblížiť súčasnému európskemu trendu a zamerať sa na rýchly, atletický, dynamický a technický futbal,“ nechal sa počuť Rybníček.

Príchodom dvojice argentínskych mladíkov sa pohyb pod Čákovým hradom neskončil. „Do kádra pribudnú ešte minimálne traja zahraniční futbalisti. Všetko je v riešení. Verím, že do konca budúceho týždňa to stihneme,“ povedal výkonný šéf klubu a na adresu zotrvania nádejného Mateja Rožníka v tréningovom procese doplnil: „Rozhodneme sa až po rozhovoroch s majiteľom, novým trénerom a samotným hráčom. O Mateja je stále záujem aj v Humennom. Odviedol tam dobrú robotu. Uvidíme ako sa k tomu postavíme, ale v tomto veku bude pre neho snáď lepšie, aby pravidelne hrával.“

Napriek nelichotivej pozícii na dne ligovej tabuľky si zainteresovaní v žiadnom prípade nepripúšťajú najhorší scenár. „Bude to veľmi ťažké. Ak sa nám ale podarí zrealizovať príchod trénera, ktorého máme v hľadáčiku, tak sa o účinkovanie mužstva v najvyššej súťaži neobávam. Som presvedčený, že to zvládneme,“ dodal na záver Rybníček.

foto: sita.sk

Autor: MG
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa