Aktuality - archiv 6.1.2008

Škrtel na ceste do FC Liverpool

Bývalá opora AS Trenčín Martin Škrtel asi prestúpi z ruského Zenitu Petrohrad do anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool

Slovenský reprezentačný obranca a bývalá opora AS Trenčín Martin Škrtel prestúpi z ruského Zenitu Petrohrad do anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool. Informoval o tom vo svojom pondelňajšom vydaní denník Šport. Transfer stále nádejného stopéra je po smerovaní Filipa Hološka do Besiktasu Istanbul druhou veľkou zmenou dresu bývalého "Trenčana" v krátkej dobe.

Španielsky tréner "The Reds" Rafael Benitez chcel k anglickému reprezentantovi Jamiemu Carragherovi namiesto trápiaceho sa mladíka Jacka Hobbsa nájsť "čistokrvného" stopéra a voľba padla na 23-ročného Škrtela, ktorý by mal postupne nahradiť fínskeho veterána Samiho Hyypiäho. Odstupné za najväčšieho kandidáta na ocenenie Najlepší futbalista SR za rok 2007 činí podľa informácií denníka Šport viac ako 10 miliónov eur, aj keď prvotná ponuka Angličanov bola polovičná, čiže približne 5 miliónov eur.

Škrtel by mal podľa denníka Liverpool Daily Post pricestovať v pondelok do Liverpoolu na záverečné kolo rozhovorov. Ak sa prestup zrealizuje, ruský Zenit Petrohrad získa za Slováka podľa anglického denníka "iba" 4 milióny libier (cca. 180 mil. Sk). Slovenský obranca pomohol Petrohradu k prvému majstrovskému titulu od roku 1984. V 74 zápasoch za Zenit dal 22-násobný reprezentant SR 3 góly, jeho platný kontrakt v meste na Neve by mal vypršať koncom roka 2008.

Škrtel sa popri Petrovi Dubovskom, Vratislavovi Greškovi či Marekovi Čechovi stáva jedným z mála slovenských futbalistov, ktorým sa podarilo prestúpiť do klubu, ktorý patrí do úzkej európskej elity. O "pýchu" slovenskej defenzívy, ktorá sa už na jar môže predstaviť v prestížnej Lige majstrov, sa okrem FC Liverpool zaujímali celky ako FC Valencia, Newcastle United, Tottenham Hotspur alebo ďalšie liverpoolske mužstvo FC Everton.

foto: sita.sk

Autor: SITA
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa