Aktuality - archiv 5.12.2011

Diváci vo finále fandili našim

Radúz Dorňák: „Tento rok sme išli za jediným cieľom - prvým miestom“\r\n\r\n

Futbalisti AS Trenčín do 19 rokov zvíťazili na 20. ročníku halového turnaja v Prahe. S najmladším tímom spomedzi dvanástich účastníkov prešli podujatím bez straty jedinej kvetinky. „Ako jediný v celej histórii sme turnaj vyhrali bez straty bodu. O to je náš úspech cennejší. Na hráčov som veľmi hrdý,“ povedal na úvod tréner výberu Radúz Dorňák.

„Pokračovali sme v úspešnom vystúpení z posledných sezón. Veď pred dvoma rokmi sme tu zvíťazili. Uplynulý ročník som na turnaj zobral mladších hráčov a aj napriek tomu sme skončili tretí. Tento rok sme išli za jediným cieľom - prvým miestom,“ pokračoval v rozhovore tréner ligovej osemnástky.

Trenčania uspeli v konkurencii desiatich českých a jedného slovenského tímu. Podľa slov skúseného kormidelníka je práve tento turnaj jedným z vyvrcholení skončenej jesennej časti ligových súťaží starších dorastencov. Prvým súperom našich chlapcov bola pražská Sparta. Po kvalitnom, organizovanom a vysoko takticky zahranom súboji sme zvíťazili 4:1. „Sparta z nás chytá pomaly komplex, posledných päť zápasov sme s nimi vyhrali,“ povedal na margo prvého stretnutia Dorňák.

Hoci tréner do druhého súboja základnej skupiny proti Tepliciam (6:3) nasadil od úvodu štvoricu hráčov, ktorá má skúsenosti aj s prvým tímom, úvod do zápasu nám nevyšiel. Po poldruha minúte svietilo na ukazovateli nepriaznivé skóre 0:2. „Chlapci napokon ukázali svoj charakter a nezlomnú vôľu. Skrátenými striedaniami sme súpera unavili a otočili skóre zápasu vo svoj prospech. Po zápase sme mali istotu postupu, čo sa odzrkadlilo v stretnutí s Jihlavou (8:4).  Schuti sme si zahrali a podali najlepší výkon na turnaji,“ pokračoval v opise zápasov Dorňák.

Dorast po víťazstve nad Spartou víťazom turnaja v Prahe

V semifinálovom stretnutí sme narazili na Bohemians 1905. Súboj dvoch mužstiev s podobným ponímaním hry vyšiel opäť v náš prospech. Od stavu 4:4 sme zúročili skúsenosti a postúpili do finále, kde sme sa opäť stretli so Spartou Praha. „Finálový zápas bol veľmi náročný, najmä po taktickej stránke. Zakončenie vždy prišlo až po kvalitne vypracovanej akcií. Záver sme ale zvládli lepšie,“ zakončil hodnotenie zápasov tréner.

Mladíci z Trenčína opäť zaujali. Pochvalne sa na ich adresu vyjadrovali viaceré futbalové osobnosti rokov minulých. Technický futbal najviac ocenil Antonín Panenka a riaditeľ turnaja Petr Svoboda. „Obaja kvitovalitechnický a tvorivý futbal, akým sme sa predviedli v Prahe. To, že sme predvádzali kvalitný futbal sa páčilo aj publiku. V záverečnom súboji proti Sparte bolo jednoznačne na našej strane. Vyslúžili sme si ich sympatie,“ povedal na záver Radúz Dorňák.

Základná skupina:
AS Trenčín – Sparta Praha 4:1
Góly: Svatík, Skovajsa, Bezák, Lobotka

AS Trenčín – Teplice 6:3
Góly: Malík, Bariš, Bezák, Lobotka, Kyselica, Malec

AS Trenčín – Jihlava 8:4
Góly: Morong 3, Šiko, Bezák, Čentéš, Kyselica, Lobotka

Semifinále:
AS Trenčín – Bohemians 1905 7:4
Góly: Šiko 2, Morong, Skovajsa, Čentéš, Kyselica, Malec

Finále:
AS Trenčín – Sparta Praha 4:3
Góly: Šiko, Bednárik, Mazáň, Lobotka

Zostava AS Trenčín: Gladiš, Zemanovič – Ranko, Bezák, Skovajsa, Opatovský, Bednárik, Čentéš, Bariš, Malík, Morong, Lobotka, Kyselica, Mazáň, Svatík, Šiko, Malec

 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.3.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 6.3.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

A-tím 6.3.2021

FL | Postup do šestky o titul sme potvrdili triumfom proti Trnave

Zverenci trénera Stijna Vrevena potvrdili postup do hornej šestky Fortuna...

ASTV 5.3.2021

Kmeť | Musíme sa pozerať na seba a nie dobrú formu Trnavy

V záverečnom 22. kole základnej časti Fortuna ligy privítame na Štadióne Sihoť...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa
×
Odohrané v 14:30 |
AS Trenčín
FC Spartak Trnava