Aktuality - archiv 6.1.2008

Kamenského by mal nahradiť Sluijter

Od pondelka v klube ďalší traja noví hráči – dvaja Holanďania a Grék

Na pondelkovom podvečernom tréningu AS Trenčín sa predstavili ďalší traja noví hráči. Zaujímavosťou je, že vo všetkých troch prípadoch ide o ľavonohých futbalistov. „Po odchodoch Minarčíka a Kamenského sme potrebovali vystužiť najmä ľavú stranu. Od nových hráčov očakávame, že zvýšia konkurenciu. V hre sú ďalší dvaja futbalisti, zatiaľ sú v riešení. Tým by sme uzavreli príchod siedmich hráčov zo zahraničia. V niektorých prípadoch stále pracujeme na administratívnych krokoch, uvidíme ako to dopadne," povedal generálny manažér AS Róbert Rybníček.

Lídrom mužstva by sa mohol stať najmä dvadsaťsedemročný ľavý ofenzívny stredopoliar Thijs Sluijter (v strede) prichádzajúci z bulharského Litexu Loveč. Skúsený záložník odišiel na Balkán z holandskej Eredivisie, kde obliekal dres Heracles Almelo. „Ide o veľmi skúseného hráča. Môže nám veľmi pomôcť. Mám informácie, že to je veľký bojovník. Nepozná stratenú loptu. Mal by zaplátať dieru po Kamenskom. Verím však, že bude oveľa lepší. Navyše je aj zakončovateľ. V Holandsku je skutočne hodnotený vysoko a v našej situácii nám môže pomôcť," komentoval Rybníček.

V ročníku 2004/2005 pomohol klubu k postupu medzi holandskú elitu. V nasledujúcej sezóne sa mužstvo zachránilo v prvej lige a v Sluiter dal v 30 zápasoch tri góly. Predtým v 120 stretnutiach druhej ligy zaznamenal 24 presných zásahov. V minulej sezóne hral ako prvý Holanďan v Bulharsku. Za Loveč nastúpil na 16 stretnutí, dal 4 góly. Po letnej zmene trénera sa v zimnej prestávke rozhodol klub opustiť.

Ďalšími dvoma hráčmi sú 18-ročný grécky stredopoliar Angelos Chanzi (vľavo) a o rok starší holandský ľavý obranca Danny van der Ree (vpravo). „Sú to veľké talenty. Dokonca o krajného obrancu Reea sa zaujímal Ajax Amsterdam. Keďže však patrí do liahne Lingovej akadémie, tak pravdepodobne zakotví v Trenčíne. Mladý Grék bol pol roka v Holandsku a taktiež môže v Trenčíne zamiešať karty," dodal Rybníček.

V najbližších dňoch by sa mali dotiahnuť prestupy hráčov aj podpisom zmlúv. Pokiaľ by v Trenčíne zotrvali všetci traja, ľavá strana by mohla vyzerať na jar veľmi zaujímavo.

Autor: MG
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa