Aktuality - archiv 12.12.2011

Malec dal rovesníkom štvorku, jeseň zakončí florbal

V drese AS sa v zápase proti vlastnej „devätnástke“ predstavili aj tri možné posily z nižších súťaží Frimmel, Hanzel a Valášek

V utorok na pravé poludnie odohral prvý tím AS Trenčín modelovaný prípravný zápas proti vlastnej „devätnástke“. Zverenci trénerov Adriána Guľu, Mariána Zimena a Romana Hodála vyhrali netradične po troch tretinách 9:2. Hoci tomu výsledok nenapovedá, starší dorast predviedol niekoľko zaujímavých akcií.

Góly „áčka“ si rozdelili piati hráči. Lukáš Ďuriška zaznamenal dva presné zásahy, Filip Hlohovský premenil pokutový kop, po jednom góle zaznamenali aj Róbert Mazáň spoločne s Rolandom Szabom a štyri góly nasúkal svojim rovesníkom Tomáš Malec. Na opačnej strane sa ukázal dvoma gólmi Ján Kadera.

V drese AS sa predstavili aj tri možné posily z nižších súťaží Marek Frimmel, Tomáš Hanzel a Erik Valášek. Prvý menovaný je devätnásťročná nádej z Hornej Nitry hrajúca na ľavom krídle. Valášek (21 rokov) hral nižšiu súťaž v Česku. Vysoký krajný obranca prešiel aj klubom MŠK Žilina. Najznámejším z tria Hanzel hral na jeseň za Petržalku. Dvadsaťdvaročný stopér odohral niekoľko zápasov v najvyššej súťaži za Spartak Trnava a nastúpil aj v reprezentačnej dvadsaťjednotke.

„V prvom rade išlo o to, aby sme opäť videli chlapcov z devätnástky v priamej konfrontácii s áčkom. Niektorí z nich môžu počas zimnej prípravy nahliadnuť do šatne prvého mužstva, preto je podobný zápas pre nás veľmi zaujímavý. Ukáže sa nielen futbalová kvalita, ale aj túžba presadiť sa. V druhom rade sme si pozreli trojicu futbalistov uchádzajúcich sa o miesto v našom klube. Taktiež sme chceli dať možnosť zahrať si chalanom, ktorí toho na jeseň v Corgoň lige toľko neodkopali. Myslím si, že tento súboj splnil svoj účel,“ povedal tréner Guľa a k trom hráčom na skúške v skratke dodal: „Frimmel a aj Hanzel ukázali zaujímavé momenty.“

Na záver jesene florbal

Jesenná časť sezóny skončila pre najväčšie opory a najvyťaženejších hráčov. Zostatok mužstva sa rozlúči pred dovolenkami štvrtkovým florbalom, kde nastúpia „mladí“ proti realizačnému tímu posilnenému o niektorých skúsenejších hráčov.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa