Aktuality - archiv 13.12.2011

Do "áčka" sa núka viacero adeptov

Ján Blaháč: "Aj v zápasoch, v ktorých sme ťahali za kratší koniec, sme veľakrát dominovali"\r\n

So súčasnou "devätnástkou" to tréner Ján Blaháč ťahá už tretí rok. Partia mladíkov sa po jesennej časti súťaže nachádza na siedmom mieste. V strede tabuľky s výhľadom na vyššie priečky.

Nielen prvé mužstvo AS Trenčín má za úlohu predvádzať ofenzívny štýl hry. Podobne je na tom aj devätnástka. „Obľubujem útočné poňatie a preto som chlapcov na to pripravoval odkedy som ich prebral v kategórii do sedemnásť rokov. Snažíme sa hrať kombinačný futbal. Loptu chceme mať vo svojej moci s množstvom prihrávok a po strate vytvárať tlak na súperovu rozohrávku,“ vykreslil poňatie hry svojich zverencov rodák z Bojníc.

Začiatok súťaže vyšiel staršiemu dorastu nad očakávanie. Po piatich zápasoch mali na konte dvanásť bodov. Séria piatich prehier v rade však znamenala zákonitý pokles v tabuľke smerom nadol. Záver jesene sa už opäť niesol v pohode hernej aj výsledkovej. „Čo sa týka predvedenej hry, som spokojný. Aj v zápasoch, v ktorých sme ťahali za kratší koniec, sme veľakrát dominovali,“ pokračoval v rozprávaní tréner Blaháč. Pamätným zostáva najmä zápas proti Nitre, v ktorom sme jasne dominovali a súperovi nastrieľali úctyhodných sedem gólov. V nasledujúcom kole si prehru zo Sihote odniesol aj vtedajší líder z Trnavy (3:1).

Práca s mladými ľuďmi však nie je ľahká, čo potvrdil aj tréner. „Na jednej strane je to ťažké, na druhej krásne. Dôležité je, aby fungovali väzby medzi hráčmi, realizačným tímom, rodičmi a školou. Do určitej miery máme nad chlapcami dozor, čo však neznamená, že ich sledujeme. Väčšina to chápe a veľa z nich má pred sebou svetlú budúcnosť,“ vysvetľoval štyridsaťročný tréner.

Viacero futbalistov z tímu do 19 rokov (Kyselica, Lobotka, Mazáň) pravidelne trénuje so svojimi staršími kolegami a s dorastom chodia iba na zápasy. Tréner Blaháč vidí potenciál aj v ďalších hráčoch, ktorých by rád posunul do zimnej prípravy Adriánovi Guľovi. „S trénerským triom seniorov sú naše vzťahy na profesionálnej úrovni. Často debatujeme o hráčoch, vymieňame si vzájomne poznatky a snažíme sa riešiť vzniknuté situácie. Chlapci ako Bezák, Šiko, Ranko, Opatovský, Skovajsa by zimnú prípravu mohli absolvovať s áčkom. Rozhodne však tréner prvého mužstva."

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa