Aktuality - archiv 29.12.2011

Štyvar sa vracia na trávniky a do Trenčína!

Bývalý reprezentačný útočník sa po operácii kolena pokúsi o návrat na trávniky v trenčianskom drese

Mnohých prekvapil už na jeseň, keď sa nečakane objavil v realizačnom tíme našej „osemnástky“ v pozícii asistenta trénera. Ďalšie prekvapenie prichádza pred štartom zimnej prípravy. Bývalý reprezentačný útočník Peter Štyvar je staronovou tvárou v kabíne prvého mužstva AS Trenčín. Niekdajší kanonier MŠK Žilina (57 zápasov/30 gólov) a hráč so skúsenosťami z Anglicka a Grécka sa po takmer rok trvajúcej pauze pokúsi o návrat na trávniky po plastike predného krížneho väzu kolena.

„Idem s mužstvom do prípravy a uvidím, ako to dopadne,“ povedal na úvod pre astrencin.sk hráč, ktorý si obliekal trenčiansky dres už v rokoch 2000 - 2001 a 2005 - 2007. „Verím, že nepatrím ešte do starého železa. Cítim sa na menej rokov, ako v skutočnosti mám,“ doplnil s veľkým úsmevom tridsaťjedenročný „mladík“.

„Už sa teším na prvý tréning s chlapcami. Koleno drží. Dúfam, že rovnako to bude aj pri plnej záťaži. Rád by som ešte pár rokov hral futbal aktívne a potom sa venoval trénerstvu. Vyskúšal som si to s dorastencami a bavilo ma to,“ povedal naposledy hráč českého druholigového Třinca.

Rodák z Rožňavy našiel svoj domov v Trenčíne

Skúsený zakončovateľ je rodákom z Rožňavy, odkiaľ sa pred viac ako desiatimi rokmi dostal cez Lokomotívu Košice a Podbrezovú prvý raz na Považie. Nasledovala česká anabáza. Cez Teplice, Chomutov, Prostějov a Ústí nad Labem sa vrátil do Trenčína. Potom nasledoval vydarený angažmán v Žiline, odchod do Bristolu a hosťovanie v Škode Xanthi.

„Trenčín sa stal mojím domácim mestom,“ prezradil svoj špeciálny vzťah rodák z východu a dodal: „Hral som na viacerých pekných miestach. Dobré roky som zažil v Žiline, ale už dlhšie sa považujem za Trenčana. Mesto a klub mi prirástli k srdcu. Výsledky AS som hľadal vždy ako prvé.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa