Aktuality - archiv 5.1.2012

Trenčianska návšteva slovenského veľvyslanca v Buenos Aires

David Depetris: „Hovorili sme najmä o futbale. Jeho obľúbeným klubom je River Plate, ja som fanúšikom konkurenčného Racing Clubu“

Útočník David Depetris si počas vianočných sviatkov užíval domova. Okrem rodiny a priateľov však stihol aj jednu zaujímavú návštevu. Priamo na slovenskom konzuláte v Buenos Aires ho prijal slovenský veľvyslanec v Argentíne Pavel Šípka.

Bývalý riaditeľ vydavateľstva Šport Press, vydávajúceho aj denník Šport, je veľkým fanúšikom futbalu. „Hovorili sme práve o futbale. Jeho obľúbeným klubom je River Plate, ja som fanúšikom konkurenčného Racing Clubu,“ povedal s úsmevom Depetris, ktorý priniesol slovenskému diplomatovi ako darček svoj trenčiansky dres.

Stretnutie sprostredkoval manažér nášho futbalistu Daniel Lisera. „S pánom Šípkom sa pozná niekoľko rokov. Informoval ho, že prídem domov na dovolenku a opýtal sa, či by sme mohli prísť na návštevu,“ prezradil Depetris. „Bolo to milé stretnutie, ktoré sa vymykalo z tých formálnych, aj neformálnych, ktoré absolvujeme koncom roka. David je slušný, elegantný, rozhľadený mladý muž. Jeho slovenčina ma naozaj prekvapila. Pochopiteľne, že má cudzinecký prízvuk, ale málokedy počujete cudzinca hovoriť tak pekne, ako on. Mnohí naši krajania v Argentíne nemajú takú peknú slovenčinu,“ povedal slovenský veľvyslanec pre denník Šport.

Chce zostať verný futbalu, ale ani kariére diplomata nehovorí nie

Dvadsaťtriročný futbalista si myslí, že po skončení aktívnej kariéry zostane verný futbalu. Napriek tomu sa kariére diplomata nebráni. „Politika ma zaujíma. Sledujem dianie vo svete. V budúcnosti by som rád prenikol hlbšie do jej tajov. Napriek všetkému si myslím, že zostanem pri futbale.“ Ak by si mohol vybrať medzi pozíciou slovenského atašé v Argentíne a postom argentínskeho veľvyslanca na Slovensku, zvolil by druhú možnosť. „Myslím si, že poznám Slovensko natoľko dobre, aby som vedel svojim krajanom pomôcť,“ dodal na záver futbalista, ktorí sa dohovorí po španielsky, anglicky a samozrejme aj po slovensky.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:3 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 11.9.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

ASTV 13.9.2021

Kadák | Iba takéto výkony prilákajú viac fanúšikov

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol nielen víťazstvo nášho mužstva. Potvrdil, že tím...

ASTV 12.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 11.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa