Aktuality - archiv 10.1.2012

Mazan oslavoval gól do siete Portugalska

Peter Mazan: "Kus dobrej roboty odviedol Samo Štefánik, keď mi odlákal súpera, vďaka čomu som sa ocitol sám pred gólmanom“

Až trio futbalistov AS Trenčín je v týchto dňoch v Portugalsku. Reprezentácia do 21 rokov pod vedením trénera Ivana Galáda v prvom z dvojice priateľských stretnutí remizovala v Leirii s domácim výberom do 20 rokov 1:1.

Proti vicemajstrom sveta vo svojej vekovej kategórii z minuloročného šampionátu nastúpili všetci traja Trenčania. Samuel Štefánik odohral 84 minút, Peter Mazan 55 (obaja hrali od začiatku) a Jakub Holúbek 35. „V prvom polčase sme sa snažili hrať na rýchle protiútoky a boli sme naozaj nebezpeční. Domácich sme dobre pokrývali. Na škodu je, že sme nedokázali udržať vedenie dlhšiu dobu. Inak by Portugalci mali s nami viac práce,“ povedal na margo zápasu Peter Mazan.

O jediný presný zásah sa na štadióne, kde boli v roku 2004 kontinentálne majstrovstvá, postaral práve náš krídelník. V 35. min poslal svoj tím do vedenia. „Bol to môj druhý gól v reprezentácii. Ešte za osemnástku som sa presadil proti Slovinsku,“ lovil v pamäti dvadsaťjedenročný reprezentant a pokračoval: „Na ľavej strane získal loptu Juraj Vavrík a adresoval mi prihrávku naslepo. Kus dobrej roboty odviedol Samo Štefánik, keď mi odlákal súpera. Vďaka tomu som sa ocitol sám pred gólmanom. Loptu som trafil placírkou a padlo to tam.“

Práve Mazan je známy nefalšovanou a emotívnou gólovou radosťou. „Lopta sa po zákroku brankára ledva dokotúľala za bránkovú čiaru. Z môjho pohľadu bola zhruba desať centimetrov za ňou. Najskôr sa ma zmocnila neistota, ale keď rozhodca ukázal na stredový kruh, už bolo dobre,“ opísal s úsmevom gólovú situáciu odchovanec Prievidze.

Pravého záložníka sme zastihli počas výletu vo Fatime. „Nachádzame sa na pútnickom mieste. Modlíme sa za to, aby sme druhý zápas vyhrali,“ povedala na záver so štipkou humoru jedna z jesenných opôr AS.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa