Aktuality - archiv 11.1.2012

Cítiť zvýšený záujem o náš klub

Viac o ďalšom smerovaní AS Trenčín v mladších ročníkoch nám prezradil manažér mládeže Pavol Cobori

V strede minulého týždňa (4. januára) začali s prípravou na druhú polovicu aktuálneho ročníka zverenci trénera Adriána Guľu a už v pondelok sa k nim pripojili mládežnícke výbery. Viac o ďalšom smerovaní AS Trenčín v mladších ročníkoch nám prezradil manažér mládeže Pavol Cobori.

„Najbližšie obdobie dvoch mesiacov je pre nás prechodné. Všetky kategórie už vybehli na trávniky a začali s prvými novoročnými tréningami. Zatiaľ nastúpili do prípravy štyria noví futbalisti a ďalších desať je na skúške. Cítiť zvyšujúci sa záujem o náš klub,“ povedal na úvod Cobori a pokračoval: „V prípravných zápasov sme sa orientovali najmä na české tímy. Som presvedčený, že mužstvá ako Slovácko, Zlín, Olomouc či Teplice dostatočne preveria naše schopnosti.“

Počas uplynulých štyroch rokov strávili žiacke a dorastenecké tímy letné a zimné sústredenia v Uherskom Hradišti. V tomto roku prichádza ku zmene. „Máme k dispozícii pekný areál v Trenčianskych Stankovciach, takže zostaneme doma. Budeme využívať podmienky, ktoré sme si vybudovaním nového, menšieho ihriska s umelou trávou pripravili,“ pokračoval Cobori.

Mládežnícky futbal v celosvetovom meradle naberá na kvalite a zaostávať nechceme ani my. Či už v infraštruktúre alebo hernom prejave. „Pokračujeme v nastavenom trende zdokonaľovania sa a zvyšovania nárokov na všetkých ľudí, ktorí s mladými pracujú. Tréneri aj vedúci tímov majú povinnú angličtinu. Pred sezónou sme upravili filozofiu mládeže. Prispôsobili sme ju tej mužskej s dôrazom na dominantný herný prejav. Výsledky nie sú až tak dôležité. V každej kategórii chceme mať dvoch až troch reprezentantov. Aktívne pracujeme aj so skupinou talentovaných hráčov pod vedením trénerov A-tímu, ale tomu sme sa venovali aj v minulosti,“ povedal na záver manažér mládežníckych tímov AS.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:3 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 11.9.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

ASTV 13.9.2021

Kadák | Iba takéto výkony prilákajú viac fanúšikov

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol nielen víťazstvo nášho mužstva. Potvrdil, že tím...

ASTV 12.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 11.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa