Aktuality - archiv 11.1.2012

Cítiť zvýšený záujem o náš klub

Viac o ďalšom smerovaní AS Trenčín v mladších ročníkoch nám prezradil manažér mládeže Pavol Cobori

V strede minulého týždňa (4. januára) začali s prípravou na druhú polovicu aktuálneho ročníka zverenci trénera Adriána Guľu a už v pondelok sa k nim pripojili mládežnícke výbery. Viac o ďalšom smerovaní AS Trenčín v mladších ročníkoch nám prezradil manažér mládeže Pavol Cobori.

„Najbližšie obdobie dvoch mesiacov je pre nás prechodné. Všetky kategórie už vybehli na trávniky a začali s prvými novoročnými tréningami. Zatiaľ nastúpili do prípravy štyria noví futbalisti a ďalších desať je na skúške. Cítiť zvyšujúci sa záujem o náš klub,“ povedal na úvod Cobori a pokračoval: „V prípravných zápasov sme sa orientovali najmä na české tímy. Som presvedčený, že mužstvá ako Slovácko, Zlín, Olomouc či Teplice dostatočne preveria naše schopnosti.“

Počas uplynulých štyroch rokov strávili žiacke a dorastenecké tímy letné a zimné sústredenia v Uherskom Hradišti. V tomto roku prichádza ku zmene. „Máme k dispozícii pekný areál v Trenčianskych Stankovciach, takže zostaneme doma. Budeme využívať podmienky, ktoré sme si vybudovaním nového, menšieho ihriska s umelou trávou pripravili,“ pokračoval Cobori.

Mládežnícky futbal v celosvetovom meradle naberá na kvalite a zaostávať nechceme ani my. Či už v infraštruktúre alebo hernom prejave. „Pokračujeme v nastavenom trende zdokonaľovania sa a zvyšovania nárokov na všetkých ľudí, ktorí s mladými pracujú. Tréneri aj vedúci tímov majú povinnú angličtinu. Pred sezónou sme upravili filozofiu mládeže. Prispôsobili sme ju tej mužskej s dôrazom na dominantný herný prejav. Výsledky nie sú až tak dôležité. V každej kategórii chceme mať dvoch až troch reprezentantov. Aktívne pracujeme aj so skupinou talentovaných hráčov pod vedením trénerov A-tímu, ale tomu sme sa venovali aj v minulosti,“ povedal na záver manažér mládežníckych tímov AS.

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport