Aktuality - archiv 9.1.2008

Zomrel Miloš Volešák st.

AS Trenčín prijal s hlbokým smútkom správu, že vo veku nedožitých päťdesiatich rokov nás opustil dlhoročný člen trenčianskeho klubu Miloš Volešák st.

AS Trenčín prijal s hlbokým smútkom správu, že vo veku nedožitých päťdesiatich rokov nás v utorok nečakane opustil dlhoročný člen trenčianskeho klubu Miloš Volešák st. V minulosti, ešte počas pôsobenia klubu Za mostami, mal na starosti rast nádejných brankárov. Bol aj správcom areálu Odevy. Miloš Volešák st. bol členom tímu, keď sa Ozeta Dukla vybojovala postup do druhej najvyššej súťaže.

Bývalý brankár bol odchovancom trenčianskej Jednoty a pôsobil aj v mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Ako nádejný gólman sa predstavil aj na neoficiálnych majstrovstvách Európy v Taškente.

Skúsený odborník bdel nad prvými brankárskymi krokmi syna Miloša, dnes brankára AS, a viedol ho až po mladší dorast. Do mládežníckych výberov Slovenska sa pod vedením brankárskeho špecialistu dostal aj druhý z nádejných trenčianskych brankárov Dalibor Rožník. „Otec ma viedol od malička. Brankárske remeslo sme mali v rodine. V bráne stál nielen otec, ale aj dedo. Pre mňa to už bolo niečo ako samozrejmosť," povedal Miloš Volešák ml. Ku kariére svojho otca dodal: „Ako senior chytával druhú ligu za Dubnicu a na svojom konte má aj zopár ligových zápasov v drese Dukly Banská Bystrica, kde vojenčil."

Miloš Volešák st. už neporadí svojmu synovi ako riešiť zložité futbalové situácie. Na talentovaného brankára AS bude ale navždy dohliadať a dávať na neho pozor z nebies.

Česť jeho pamiatke.

Autor: ASTN
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa