Aktuality - archiv 12.1.2008

Kapitána zaujíma iba záchrana

Csaba Horváth zmeny v tímoch najvážnejších konkurentov príliš nesleduje

Na základe rozhodnutia bývalého trénera Roba McDonalda sa kapitánom mužstva stal Csaba Horváth. Iba dvadsaťpäťročný stopér patril na jeseň medzi najskúsenejších hráčov a medzi lídrov kabíny bude patriť aj na jar. V druhej polovici súťaže sa po odchodoch Milana Mičenca a Jaroslava Kamenského stal napriek mladému veku jedným z najstarších hráčov trenčianskej kabíny.

Po zimnej dovolenke a vianočných sviatkoch vstúpil do dvojmesačnej tvrdej prípravy s nečakaným elánom. „Dúfam, že všetci chalani prišli nabití pozitívnou energiou. Musíme si to odmakať, nikto to za nás nespraví. Čaká nás tvrdá robota,“ komentoval Horváth.

Rovnako ako pod Čákovým hradom nastal pohyb aj u najvážnejších konkurencov v boji o záchranu v Zlatých Moravciach a Senci. „Zmeny v týchto kluboch veľmi nesledujem. Niečo som čítal, ale nevenujem tomu prílišnú pozornosť,“ skonštatoval rodák z Dunajskej Stredy.

Výkony AS namiesto jesennej kulminácie zaznamenali hlboký prepad. Pokiaľ chce tím zotrvať medzi slovenskou elitou, musí nastať na jar obrat. „Hrali sme zle. Dá sa povedať, že sme čakali na koniec jesene. V zime sa musíme dať dokopy. Doplnenie kádra má v kompetencii vedenie klubu. Ja verím, že pod taktovkou nového trénera a s novými posilami odvedieme dobrú robotu, ktorú zúročíme počas tvrdých bojov o záchranu. Na začiatku zimy bolo na ťahu vedenie klubu, v príprave a najmä počas súťaže budeme zase my, hráči,“ povedal Horváth a na záver dodal: „Som optimista. Ligu chceme a musíme zachrániť. Nič iné ani nie je možné! Verím, že počas jarnej časti ukážeme našim fanúšikom krajšiu tvár trenčianskeho futbalu.“

Autor: MG, BT
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 2.7.2025

A-tím | Holúbek pokračuje v materskom klube

Odchovanec klubovej akadémie a dlhoročná opora Jakub Holúbek sa rozhodol pokračovať v AS Trenčín...

Aktuálne 2.7.2025

Klub | Od novej sezóny s vlastným B-mužstvom

Po niekoľkých rokoch využívania farmárskeho systému, v rámci ktorého naši kmeňoví hráči mali...

Fanúšikovia 1.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame predaj permanentných vstupeniek na sezónu 2025/2026

AS Trenčín spustil predaj permanentiek na novú sezónu....

A-tím 1.7.2025

A-tím | Zranení hráči sa vracajú späť do tréningov

​Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM