Aktuality - archiv 31.1.2012

Odišiel férový chlap - Ladislav Kuna

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu futbalový elegán s vynikajúcou technikou a jeden z najslávnejších hráčov slovenskej histórie

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu futbalový elegán s vynikajúcou technikou a jeden z najslávnejších hráčov slovenskej  histórie Ladislav Kuna. Najlepší futbalista Československa z roku 1969 zanechal počas svojej kariéry zasvätenej prevažne Spartaku Trnava svoju stopu aj v histórii nášho klubu. Ešte v ére Ozety Dukla Trenčín sedel na lavičke druholigového mužstva na prelome rokov 1995 a 1996. „Všetkých hráčov budem nútiť hrať na víťazstvo,“ povedal po svojom príchode pod Čákov hrad Kuna.

„Bol to skutočne férový chlap,“ spomína na futbalovú legendu jeho bývalý zverenec a dnes tréner staršieho dorastu AS Trenčín Ján Blaháč. „Patril medzi trénerov, ktorí preferovali ľudský prístup. Dokázal sa s nami porozprávať a taktiež odovzdať svoje bohaté skúsenosti z trávnika. Bol to skutočne výborný človek.“

Kuna bol v súčasnosti predsedom predstavenstva a prezidentom Spartaka Trnava. V reprezentácii Československa odohral 47 zápasov a dal deväť gólov. Svet opustil po dlhej a ťažkej chorobe. Rodák z Hlohovca prežil v Trnave väčšinu svojej kariéry, či už ako aktívny futbalista, neskôr tréner a funkcionár.

V drese "bílích andelov" odohral v bývalej československej lige rekordných 424 duelov a strelil v nich 86 gólov. Päťkrát sa tešil zo zisku majstrovského titulu. Pamätné sú najmä jeho dva zásahy do siete Ajaxu Amsterdam v odvete semifinále Európskeho pohára majstrov v sezóne 1968/1969. V reprezentačnom drese sa Kuna predstavil na majstrovstvách sveta v roku 1970 v Mexiku.

AS Trenčín aj touto cestou vyjadruje pozostalým a futbalovému klubu Spartak Trnava úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa