Aktuality - archiv 31.1.2012

Odišiel férový chlap - Ladislav Kuna

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu futbalový elegán s vynikajúcou technikou a jeden z najslávnejších hráčov slovenskej histórie

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu futbalový elegán s vynikajúcou technikou a jeden z najslávnejších hráčov slovenskej  histórie Ladislav Kuna. Najlepší futbalista Československa z roku 1969 zanechal počas svojej kariéry zasvätenej prevažne Spartaku Trnava svoju stopu aj v histórii nášho klubu. Ešte v ére Ozety Dukla Trenčín sedel na lavičke druholigového mužstva na prelome rokov 1995 a 1996. „Všetkých hráčov budem nútiť hrať na víťazstvo,“ povedal po svojom príchode pod Čákov hrad Kuna.

„Bol to skutočne férový chlap,“ spomína na futbalovú legendu jeho bývalý zverenec a dnes tréner staršieho dorastu AS Trenčín Ján Blaháč. „Patril medzi trénerov, ktorí preferovali ľudský prístup. Dokázal sa s nami porozprávať a taktiež odovzdať svoje bohaté skúsenosti z trávnika. Bol to skutočne výborný človek.“

Kuna bol v súčasnosti predsedom predstavenstva a prezidentom Spartaka Trnava. V reprezentácii Československa odohral 47 zápasov a dal deväť gólov. Svet opustil po dlhej a ťažkej chorobe. Rodák z Hlohovca prežil v Trnave väčšinu svojej kariéry, či už ako aktívny futbalista, neskôr tréner a funkcionár.

V drese "bílích andelov" odohral v bývalej československej lige rekordných 424 duelov a strelil v nich 86 gólov. Päťkrát sa tešil zo zisku majstrovského titulu. Pamätné sú najmä jeho dva zásahy do siete Ajaxu Amsterdam v odvete semifinále Európskeho pohára majstrov v sezóne 1968/1969. V reprezentačnom drese sa Kuna predstavil na majstrovstvách sveta v roku 1970 v Mexiku.

AS Trenčín aj touto cestou vyjadruje pozostalým a futbalovému klubu Spartak Trnava úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 6. kolo, 20.8.2022
AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 17.8.2022

Komunita | Zažite letné kino na Štadióne Sihoť

V nedeľu 28. augusta môžeš zažiť letné kino na Štadióne Sihoť. Na veľkoplošných obrazovkách...

ASTV 15.8.2022

Witan | Chcem sa posunúť v kariére, preto som sa vrátil

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman nastúpil na svoj prvý zápas v drese AS...

ASTV 14.8.2022

Fortuna liga | Lavrinčík a Kmeť vedia, že mužstvo sa môže chytiť aj vďaka bojovnosti

Víkendový zápas na ihrisku MŠK Ružomberok priniesol...

ASTV 13.8.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport