Aktuality - archiv 5.2.2012

Peltier začal s tréningom

Lester Peltier: „Som už v poriadku a na deväťdesiat percent pripravený. Sezónu začnem zdravý a to je najdôležitejšie“

Vynechal päť prípravných zápasov. V jeho prípade však neplatilo okrídlené tvrdenie „zíde z očí, zíde z mysle“. Práve naopak. Krídelník AS Trenčín Lester Peltier je naďalej najčastejšie skloňovaným menom z tímu Adriána Guľu.

„Mal som problémy s kolenom. Nebolo to nič vážne, ale spoločne s vedením a majiteľom klubu sme sa rozhodli pre drobný chirurgický zákrok. Za pol hodinu bolo po všetkom,“ prezradil reprezentant Trinidadu a Tobaga.

Hlavným dôvodom Peltierovej cesty pod skalpel bola snaha klubu a hráča predísť zhoršeniu stavu. „Som už v poriadku a na deväťdesiat percent pripravený. Sezónu začnem zdravý a to je najdôležitejšie,“ komentoval Peltier medzi dvoma pondelňajšími zaberačkami. Prvé kolo absolvoval s tímom v posilňovni a druhé už na trávniku na Sihoti.

„Hoci pauza netrvala dlho, veľmi som sa tešil na návrat. Som rád, že všetko dopadlo dobre. Futbal je môj život a bolo pre mňa ťažké tých pár dní sledovať chalanov,“ povedal už s veľkým úsmevom najlepší strelec prvej polovice sezóny v drese AS.

Už tri dni po zákroku trénoval v posilňovni pod dohľadom holandského odborníka Dicka van Toorna. „Je jedným z najlepších fyzioterapeutov v Európe. Povedal mi, že nemám na nič čakať. Myslel som si, že je šialený, ale pomohlo mi to.“

Záujem značí dobrú prácu na ihrisku

Po výkonoch v jesennej časti najvyššej domácej súťaže je o Peltiera záujem z viacerých strán. Medzi najaktívnejších patrí úradujúci majster Slovan Bratislava. Svoje vizitky ale nechali aj kluby z oboch koncov Európy.

„Nechávam tomu voľný priebeh. Som pripravený bojovať o miesto v základnej zostave AS,“ povedal Peltier a doplnil: „Všetko sú to zatiaľ dohady. Záujem ma však teší. Znamená to, že odvádzam svoju robotu dobre.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa