Zápasy - archiv 9.3.2012

Prehra na ihrisku predposledného Prešova

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Zverenci trénera Adriána Guľu prehrali na ihrisku Tatrana Prešov 0:1 (0:1). Jediný gól zápasu zaznamenal už v úvode stretnutia Katona. Súper sa následne sústredil na pozornú defenzívu. AS si vypracovalo územnú prevahu, ale do veľkých šancí sa nedostalo.

Domáci hráči sa chceli po minulotýždňovej prehre s Košičanmi revanšovať a na domácom trávniku po dlhšej dobe zvíťaziť. Prvý polčas sa hral v solídnom tempe, s väčšou aktivitou Tatrana. Už v 3. min pohrozil krížnou strelou Peltier, ale domáci gólman kryl. O päť minút sa dostali do šance aj domáci, no Kolbasovu tutovku Volešák vyrazil. Tatran sa dočkal gólu v 11. min, keď Mackovu strelu za chrbát Volešáka tečoval Katona. V 22. min sa dostal Peltier až pred Diviša, no brankár domácich si uchoval čisté konto. O minútu neskôr z hranice šestnástky vypálil Katona, ale jeho delovka smerovala tesne nad brvno trenčianskej svätyne. Agilný Peltier to skúšal aj v 29. min, keď po Horváthovom priamom kope hlavičkoval tesne nad Divišovu bránku. V 40. min do pokutového územia vbehol Papaj, ale jeho strela minula našu bránu. Vzápätí na opačnej strane Depetrisova strela spoza šestnástky skončila len na ľavej žrdi.

Druhý polčas začali aktívnejšie hráči AS, ale vo finálnej fáze zlyhali. V 62. min sa Salinas dostal až do pokutového územia, ale jeho krížnu strelu vyrazil Diviš na rohový kop. V 65. min sa do vyloženej šance dostal Papaj, ale zoči-voči Volešákovi netrafil bránku. Tribúny zmĺkli v 71. min, keď sa do šance dostal Depetris, ale jeho nepresná strela išla vedľa pravej žrde. Divákov zdvihol zo sedadiel Radovanovič, keď si v 76. min takmer strelil vlastný gól. V posledných minútach zápasu sme pritlačili domácich, ale obrana zeleno-bielych tlak ustála. Tatran si po piatich prehrách za sebou pripísal víťazstvo na domácom trávniku.

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Góly: 11. Katona

Žlté karty: 37. Guba, 42. Papaj - 42. Holúbek, 82. Čögley

Domáci: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, Štetina, Krob - P. Petráš - Papaj, Katona, Macko (46. Piter-Bučko), Zošák - Guba (51. Beglaryan, 87. Dolný)

Hostia: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (59. Radovanović) - Baez (59. Štefánik) - Peltier, V. Horváth, Salinas (83. Hlohovský), Mazan - Depetris

Rozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Lieskovský

Divákov: 1830

Autor: sita, mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 13.12.2025
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:30
NIKÉ LIGA, 19. kolo, 7.2.2026
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Voyo
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 27.12.2025

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša aj v sezóne 2025/2026 pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 26.12.2025

Origos Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov mesiaca november

Aj v sezóne 2025/2026 pokračujeme s klubovou anketou Origos Gól...

Aktuálne 19.12.2025

Rybníček | Musíme si upratať pred vlastným prahom, potom prídu výsledky

Jesenná časť nášho klubu by sa dala charakterizovať ako náročná. Po...

A-tím 18.12.2025

A-tím | Prvý tím odštartuje zimnú prípravu začiatkom januára

​Futbalisti AS Trenčín vstúpia do zimnej prípravy na začiatku januára....

macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM