Aktuality - archiv 24.3.2012

Úspešná kapitánska premiéra Kleščíka

Peter Kleščík: „Až čas ukáže, aký význam bude mať pre nás remíza zo Slovanom“

Martin Ševela zostal na lavičke a Boris Godál po treste za štyri žlté karty sedel na tribúne. Kapitánsku pásku si tak v zápase na ihrisku Slovana Bratislava navliekol Peter Kleščík.

„Už v druhej lige som bol kapitánom v jednom zápase. V Corgoň lige som mal však premiéru,“ potvrdil našu domnienku mladý stopér a jedným dychom dodal: „Celý tím drel. Pochvalu si zaslúži každý jeden z chalanov od Miloša Volešáka po posledného náhradníka. Sme jeden tím a každý ma na remíze svoj podiel. Pre nás sú dôležití aj chalani, ktorí sa nezmestili do zostavy.“

Hoci zverenci trénerskej trojice Adrián Guľa, Marián Zimen, Roman Hodál dvakrát sťahovali jednogólové manko, v záverečnej minúte siahali po zakončení Lestera Peltiera na tri body. „Pri všetkej úcte a skromnosti môžeme brať bod zo Slovanom ako úspech. Mohli sme pomýšľať aj na tri, ale ak by Halenár trafil z priameho kopu, možno by sa to celé vyvíjalo inak,“ komentoval odchovanec Čadce.

Trenčania cestovali na Pasienky s cieľom bodovať a domov napokon vezú cenný bod. „Až časom sa ukáže, aký význam bude mať pre nás remíza zo Slovana.“ Zlomovým momentom bol záver prvého polčasu. Domáci sa najskôr ujali vedenia, ale tesne pred odchodom do šatní vyrovnal po krásnej individuálnej akcii Filip Hlohovský. „Gól do šatne nám pomohol. V prvom polčase sme strácali loptu, nedokázali sme ju podržať hore a valilo sa to na nás. Filip však po vynikajúcej akcii vyrovnal a to nás nakoplo.“

Máloktorému tímu sa podarí na Slovane dvakrát vyrovnať. „Musíme si zobrať pozitíva. Dva góly tam dávajú ťažko iné mužstvá, no my sme to dokázali. V závere sme bojovali dokonca o víťazstvo. Súper trochu otvoril hru a to nám sedí,“ komentoval Kleščík.

Aktuálny ročník sme otvárali na Pasienkoch a úradujúcemu majstrovi sme podľahli pomerne hladko 1:3. Po pár mesiacoch to bol celkom iný zápas. Mužstvo ukázalo badateľný posun. „Pred prvým zápasom sme mali veľké očakávania. Dominantným spôsobom sme vyhrali druhú ligu a možno sme si mysleli, že rovnaké to bude aj v najvyššej súťaži. Poučili sme sa a v sobotu každý obetoval maximum pre úspech tímu. Tiež máme väčšie skúsenosti,“ skonštatoval na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 14.1.2022
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc
18:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 18.1.2022

Príprava | Dnes doma proti Vyškovu v druhom zápase Tipsport ligy

Zverencov trénera Juraja Ančica čaká druhé vystúpenie v rámci zimnej...

Fotogalérie 15.1.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti Olomoucu

Fotogaléria zo zápasu zimnej Tipsport ligy proti SK Sigma Olomouc (1:0).

ASTV 14.1.2022

ASTV | Tréner Ančic, Jendrišek a Mičuda po zápase Tipsport ligy proti Sigme Olomouc

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Jurajom Ančicom,...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa