Aktuality - archiv 28.3.2012

Štyvar dal gól, ale prišiel o kopačky

Peter Štyvar: „Aldo ma pri radosti z gólu prepálil. Roztrhol mi kopačku, takže si musím kúpiť nové“

Prišiel s povesťou elitného zakončovateľa, avšak po takmer rok trvajúcom výpadku pre zranenie. Skúsený útočník Peter Štyvar na ihrisku Slovana a najmä v košickom Čermeli ukázal, že je pre tím Adriána Guľu prínosom. Na východe Slovenska nielen hrou ale aj jedným presným zásahom pomohol k prvému tohtosezónnemu trojbodovému zápisu na ihriskách súperov.

„Novinári už dlhšie písali, že sme vonku veľa zápasov nevyhrali. Som rád, že sa to konečne podarilo useknúť,“ komentoval Štyvar a doplnil: „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Je jedno, či to je Žilina alebo Dunajská Streda. Teraz to musíme potvrdiť doma.“

Odchovanec futbalu v Rožňave a bývalý kanonier Žiliny ťažil pri svojom góle z práce spoluhráčov. „Lester (Peltier) to dal pod seba. Samo (Štefánik) to dobre vyriešil. Ja som sa mu tam síce trochu natlačil, ale podstatné je, že to skončilo v sieti. Možno by aj loptu nestihol. Tak som to zakončil.“

Prvý ligový gól po dlhom čase si však vybral svoju daň. „Chcel som bežať za Davidom (Depetrisom). Tak sme boli dohodnutí. Aldo (Baez) ma pri radosti z gólu prepálil. Som rád, že som vôbec dohral. Roztrhol mi kopačku, takže si musím kúpiť nové. Skúsim ho podpichnúť, či mi nezaplatí,“ povedal so smiechom Štyvar.

Skúsený útočník uznal, že výkon v Košiciach nebol excelentný. Mužstvo však ukázalo srdce a túžbu po víťazstve. „V druhom polčase sme mali nejaké brejkové situácie, ale je pravdou, že z minima sme vyťažili maximum. Musíme uznať, že MFK bolo v druhej polovici lepšie. Taký je futbal. My sme predviedli väčšiu vôľu po víťazstve,“ dodal na záver bývalý reprezentant.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 14.1.2022
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc
18:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 18.1.2022

Príprava | Dnes doma proti Vyškovu v druhom zápase Tipsport ligy

Zverencov trénera Juraja Ančica čaká druhé vystúpenie v rámci zimnej...

Fotogalérie 15.1.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti Olomoucu

Fotogaléria zo zápasu zimnej Tipsport ligy proti SK Sigma Olomouc (1:0).

ASTV 14.1.2022

ASTV | Tréner Ančic, Jendrišek a Mičuda po zápase Tipsport ligy proti Sigme Olomouc

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Jurajom Ančicom,...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa