Aktuality - archiv 7.4.2012

Štefánik: Ukázali sme, že vieme otáčať zápasy

Samuel Štefánik: „Z našej strany to bolo najmä o srdiečku a vzájomnej podpore“\r\n\r\n

Súboj dvoch rozdielnych polčasov. Tak možno charakterizovať sobotný duel na Sihoti. V prvom polčase mali bližšie k trom bodom súperi z Nitry. Po zmene strán prišiel gólový uragán našich. Päť gólov v jednom polčase si Trenčín v Corgoň lige nepamätá.

„Nitra na tom bola pred zápasom rovnako ako my, takže sme sa chceli od nich bodovo odpútať,“ povedal po zápase Samuel Štefánik a pokračoval: „Dostali sme rýchly gól, ktorý nás zaskočil a mali sme pomalší rozbeh. Cez prestávku sme sa dali dohromady, po obrátke strelili dva rýchle góly a vrátili sme sa do zápasu.“

Podobne ako pred týždňom aj včera sa vedenia ujali hostia, no zverencov trénera Adriána Guľu tento moment nepoložil. „Ukázali sme, že vieme otáčať zápasy, ktoré sa vyvíjajú v náš neprospech. Nitra nie je ľahký súper, čo dokazuje počet bodov na ihriskách súperov. Z našej strany to bolo najmä o srdiečku a vzájomnej podpore,“ ozrejmoval rodák z Krásnej Vsi.

Divoký zápas napokon rozhodol víťazným gólom Samuel Štefánik. „Filip (Hlohovský) mi prihral z krídla. Všetci bežali dovnútra šestnástky, ja som zostal na jej hranici. Prvým dotykom som si loptu spracoval a ľavačkou ju poslal k žrdi. Som rád, že to spadlo do siete,“ opísal rozhodujúci moment zápasu Štefánik.

Spoločne so spoluhráčmi ťaží z výbornej formy Filipa Hlohovského. Krídelník AS v jarnej časti už rozdal sedem gólových prihrávok. „Má formu ako hrom. Celé mužstvo profituje z jeho finálnych prihrávok. Bodaj by mu to šlo takto čo najdlhšie,“ zaprial spoluhráčovi Štefánik.

Trenčín je tretím corgoňligistom, ktorý dokázal na vlastnom trávniku zdolať tím spod Zobora (okrem nás iba Žilina a Senica). Víťazstvo je cenné o to viac, že sme súperovi na cestu pribalili päť gólov. „Na jar vyhrali v Trnave, pred týždňom si odviezli bod z Ružomberka. Tieto fakty sme sa snažili vytesniť z myslí, nepridalo by nám to na hernej pohode. Víťazstvo ale chutí rovnako ako s kýmkoľvek iným,“ dodal na záver reprezentant do dvadsaťjeden rokov.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 15. kolo, 29.11.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Žilina
Fortuna liga, 14. kolo, 21.11.2020
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 23.11.2020

Letenay | Všetko pozitívne kazí, že sme zostali bez bodu

Prvý ligový zápas v tomto ročníku má po víkende na svojom konte Lukáš Letenay....

ASTV 22.11.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 14. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 22.11.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina (0:2).

Fotogalérie 22.11.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (0:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff