Aktuality - archiv 12.2.2009

Diego Calgaro o vianočných sviatkoch aj o tvrdej tréningovej drine

V zime dobíjal akumulátor, na jar chce naplniť očakávania.

Vianočné sviatky sú už dávno zabudnuté. Pred blížiacou sa jarnou časťou súťaže môže byť ale pre Diega Calgara práve toto obdobie kľúčovým. Kým jeho krajania Aldo Báez a David Depetris trávili zimnú prestávku v Argentíne, Calgaro počas celého tohto obdobia takmer nevytiahol päty z Trenčína. „Každý deň som tvrdo trénoval. Mal som pripravený náročný tréningový plán. Splnil som ho do poslednej bodky. Niečo som dokonca absolvoval aj navyše,“ vracia sa k nedávnemu obdobiu defenzívny stredopoliar AS.

Sviatočné obdobie plné tréningových úloh trávil bývalý hráč Rosaria Central so svojou argentínskou priateľkou. „Príchodom do Európy mi tieto dni podstatne uľahčila. Prežili sme pokojné sviatky. Jeden deň sme strávili v Bratislave, ale inak sme boli v Trenčíne. Prekvapilo ma, že práve počas Vianoc nebolo v meste takmer nikoho. U nás je to naopak. Ľudia sa idú zabaviť. V meste som očakával väčší ruch. Všetko bolo ale zatvorené,“ porovnáva futbalista juhoamerické zvyklosti so slovenskými.

Diego Calgaro pricestoval na Slovensko s kondičnými restami. Po dohode s majiteľom klubu Tschen La Lingom a generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom pristúpil k alternatíve doháňať stratenú kondíciu aj na prelome rokov. „Bolo to správne rozhodnutie. Mal som čo doháňať. Do Trenčína som prišiel po fyzickej stránke zanedbaný. V rozbehnutej sezóne nie je šanca podobné resty dobehnúť. To, že som tu ostal, nevnímam vôbec negatívne. Prvoradý je pre mňa futbal. Dúfam, že tvrdá zimná robota sa pretaví aj do výkonov. Dnes sa cítim oveľa lepšie, ako keď som na Slovensko prišiel,“ zhodnotil zásadnú zmenu Argentínčan.

Calgaro zatiaľ ostáva svojej povesti veľa dlžný. Od futbalistu, s viac ako stovkou štartov v najvyššej argentínskej súťaži, sa očakávalo určite viac. Možno práve tvrdá tréningová zima ho nasmeruje k výkonom, aké od neho klub i široká verejnosť očakáva. „Viem, že klub vyvinul veľké úsilie, aby ma získal. Nebolo to ľahké. Myslím si, že pre tento tím môžem byť užitočný. Počas jari chcem AS prejavenú dôveru splatiť,“ uviedol na záver Calgaro.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

ASTV 14.7.2024

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905 (0:4)....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa