Aktuality - archiv 13.5.2012

Necíti sa ako náhradník

Peter Mazan: „Tréner mi dal pokyny, aby som sa snažil centrovať do pokutového územia a uzatváral zadnú žrď“

Na ihrisku strávil iba šestnásť minút. Aj taký krátky čas mu však stačil, aby sa stal dôležitou postavou sobotňajšieho zápasu. Peter Mazan v posledných sekundách súboja v Banskej Bystrici zabezpečil nášmu tímu tri body (2:1).

„Do zápasu som naskočil iba na poslednú štvrťhodinu. Tréner mi dal pokyny, aby som sa snažil centrovať do pokutového územia a uzatváral zadnú žrď. Nakoniec som strelil rozhodujúci gól, čo ma veľmi teší,“ povedal v skratke Peter Mazan.

Podobne ako pri prvom víťazstve na pôde súpera z Košíc, aj s Banskou Bystricou padol rozhodujúci gól až v samom závere. Strela z dvadsiatich metrov aj s prispením brániaceho súpera skončila v sieti. „Filip (Hlohovský) loptu nakopol do šestnástky, Jorge (Salinas) prehral hlavičkový súboj a lopta sa odrazila ku mne. Jednoducho som sa snažil vystreliť a spadlo to do brány,“ popísal gólový moment šťastný strelec.

V bojoch o jarné corgoňligové body sa z Mazana stáva druhopolčasový žolík. Svižným herným prejavom prináša do našej hry oživenie. „Tréner ma do zápasov posiela s cieľom priniesť tímu nový impulz. Som spokojný, ak sa mi to podarí,“ prízvukoval Mazan a pokračoval: „Lepšie sa mi hrá od začiatku zápasu, ale stotožnil som sa aj s úlohou striedajúceho hráča. Neberiem to tak, že som náhradník, ale právoplatný hráč tímu.“

Víťazstvo na Štiavničkách nám pomohlo vyšvihnúť sa na piatu priečku. Do konca ligového ročníka zostáva odohrať dve kolá. „Sobotňajšie body boli v splnení cieľa veľmi dôležité. V stredu potrebujeme tri body potvrdiť s Prešovom a sme na najlepšej ceste piate miesto uhájiť,“ dodal na záver mládežnícky reprezentant.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa