Aktuality - archiv 28.1.2008

Návšteva na izbe 312

Holandský denník – 10. časť

Keď zaklopete na izbu číslo 312, môžte si byť istí, že sa v nej niečo bude diať. Okrem jedálne, je to hádam najnavštevovanejšia miestnosť v hoteli. Dvere do nej by ste našli určite aj po tme. Zmes vôní šíriacich sa z kráľovstva maséra Jozefa Lišku a fyzioterapeuta Tomáša Lintnera je totiž nezameniteľná.

S pribúdajúcimi dňami na sústredení sa pracovná doba oboch džentlmenov badateľne predlžuje. „Moja úloha spočíva v príprave hráčov majúcich zdravotné problémy. Venujem sa aj futbalistom, ktorí majú predpísané vybrané posilňovacie cviky. Tieto veci robievame spravidla pred tréningom,“ prezradil Tomáš Lintner. Na začiatku sústredenia ho bolo vídať najmä v spoločnosti Juraja Križka. „Pod mojím dohľadom robil špeciálne úkony. Okrem posilňovania sme sa venovali aj prvkom bežeckej abecedy. Jeho stav sa zlepšuje. Dnes dokonca začal trénovať spolu s mužstvom,“ konštatuje 25-ročný fyzioterapeut AS. V ostatnom období sa zoznam ľudí, vyhľadávajúcich jeho pomoc, prudko rozrastá. „Problémy s chrbtom mal Gergel, zdá sa, že už je v poriadku. Godál, Zubo a Olej majú ťažkosti so svalstvom v okolí holenej kosti. Maťo Rožník sa sťažuje na bolesti v členku. Aldo Báez mi lámanou Angličtinou vysvetlil, že ho ťahajú triesla. Nuž a na obsiahly zoznam sa zaradil aj Filip Hlohovský. Bolia ho achilovky,“ čítal mená z popísaného listu súrodenec bývalého hokejového reprezentanta Richarda.

Pri prehľade zostavy „problémových“ hráčov sa ozvalo zaklopanie na dvere. „Jožko, s Kasom (Martin Kasálek) nás škriabu hrdlá. Daj nám prosím ťa niečo,“ oslovil Csaba Horváth maséra tímu. Jozef Liška, podávajúc kapitánovi tantum verde, vysvetľoval: „Na nepríjemné dráždenie v krku sa sťažujú aj Dalibor Rožník a Roman Gergel. V tréningu to chalanom našťastie neprekáža. Odporúčam im, aby nepili studenú vodu, ale aby si dávali čo najviac čaju.“ Okrem medikamentov hľadajú futbalisti v dočasnom príbytku „tímových šamanov“ aj najrôznejšie lepiace pásky, leukoplasty na pľuzgiere a iné užitočnosti.

Obyvatelia frekventovanej izby sa na nadbytok práce nasťažujú. V práci sa cítia doslova, ako vo svojom živle. „Stále som aktívnym hráčom i trénerom. Futbal je pre mňa nesmierne dôležitý. Aj preto som, po odchode Jozefa Hromku, uvítal možnosť stať sa súčasťou realizačného tímu AS Trenčín. S futbalistami pracujem vôbec prvýkrát. Je to veľký rozdiel starať sa o športovcov a o pacientov v kúpeľoch. Naši hráči zaberajú počas sústredenia skutočne tvrdo. Aj preto sú pre nich masáže veľmi dôležité,“ vyznáva sa masér tak trošku pripomínajúci českého komika Bolka Polívku: „Párkrát sa mi dokonca stalo, že si so mnou náhodní okoloidúci chceli urobiť spoločnú fotku. Akosi nedokázali pochopiť, že kráľom Valašska je niekto úplne iný,“ usmieva sa dvojník obľúbeného herca.

Pri náročnej práci majú obaja chlapíci minimum voľného času. „Keď mi to okolnosti dovolia, idem na internet. Domov posielam maily a sms-ky. S bratom Richardom ale v kontakte nie som. Momentálne je vo Švédsku. Hrá tam za Färjestad,“ informuje vysoký fyzioterapeut učiaci sa od veterána tohto remesla Dicka van Toorna. „Jeho metódy sú pre mňa úplne novými. Má diametrálne odlišné spôsoby, než s akými som doteraz pracoval ja. Po diagnostikovaní problémov pokračujem v terapii podľa jeho odporúčaní,“ uzavrel náš rozhovor Tomáš Lintner.

Autor: MS
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio