Aktuality - archiv 3.6.2012

Novou tvárou Frimmel z Hornej Nitry

Adrián Guľa: "Nie je to tuctový hráč. Ak bude chcieť a pracovať, môže rásť"

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je devätnásťročný stredopoliar Marek Frimmel. Klubu sa upísal na štyri roky. Nádejný krídelník prichádza do prvého mužstva z FC Baník Horná Nitra, s ktorým náš klub už rok úzko spolupracuje. Záujem o mladého záložníka sme mali už počas zimnej prestávky, ale prestup sa uskutočnil až pred štartom nového ročníka.

„Ide o zaujímavého, talentovaného hráča, ktorý môže u nás rozvinúť svoj potenciál. Najmä v krídelnom priestore vie byť nebezpečný. Nie je to tuctový hráč. Ak bude chcieť a pracovať, môže rásť,“ povedal na adresu nového hráča tréner Adrián Guľa.

V médiách sa už objavili informácie, že by malo ísť o náhradu za Filipa Hlohovského. Kormidelník AS to nevylučuje, ale v prvom rade pýta pre mladého Prievidžana čas na aklimatizáciu. „Môže byť iný ako Hlohovský. Neohraničoval by som to iba v tomto smere. Marek je priamočiarejší. Bude len na ňom záležať, ktorým smerom sa uberie jeho kariéra. Čaká ho dlhá cesta. Nečakáme od neho zázraky za mesiac. Dostane čas aj priestor na aklimatizáciu. Počítame so všetkým. Sme však presvedčení, že ide o veľmi zaujímavého futbalistu,“ doplnil Guľa.

Mladý stredopoliar sa na angažmán pod Čákovým hradom teší. „Bude to zaujímavé. Musím sa priznať, že toto som sám nečakal,“ povedal Frimmel, ktorý absolvoval u nás už dve skúšky. „Chalani boli super. Všetko bolo v pohode. Teraz už musím len na sebe poriadne pracovať,“ dodal na záver futbalista z prievidzskej liahne. Do šatne AS neprichádza celkom do neznáma, keďže sa pozná s Petrom Mazánom a Igorom Šemrincom. Zo vzájomných súbojov v dorasteneckých súťažiach pozná aj ďalších Trenčanov.

Autor: mg
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio