Aktuality - archiv 10.6.2012

Príprava odštartovala s asistentom Ševelom

Počas úvodného dňa prípravy mali tréneri k dispozícii 17 hráčov

Prípravu na sezónou 2012/2013 odštartovalo sedemnásť hráčov a posilnený realizačný tím. Zatiaľ najväčšou zmenou je prestup kapitána Martin Ševelu. Tridsaťšesťročný veterán sa priamo z trávnika posunul na pozíciu asistenta trénera prvého mužstva s prepojením na dorast. Mužstvo už trénovalo bez Filipa Hlohovského, ktorý prestúpil do bratislavského Slovana.

Hlavnému trénerovi Adriánovi Guľovi chýbalo z rôznych dôvodov viacero hráčov. Senegalský obranca Papé Diakite mal problémy s prípojom počas letu z Dakaru. Vojtech Horváth je po zranení pripravený naplno trénovať, ale v pondelok ešte absolvoval poslednú prehliadku u špecialistu v Bratislave. Argentínsky strelec David Depetris dostali o deň dlhšiu dovolenku. Lester Peltier a Jorge Salinas dostali dva dni k dobru. Až o týždeň dlhšie voľno dostali Samuel Štefánik, Jakub Holúbek a Peter Mazan. Všetci traja hrali za slovenský výber do 21 rokov v kvalifikačnom dvojzápase proti Rumunsku. Chýbal aj Mirko Radovanovič, ktorý sa nestihol vrátiť na Slovensko včas. Netrénoval ani Peter Čögley pre zdravotné problémy. Chýbať mal aj brankár Miloš Volešák, ale ten sa už pár hodín po návrate z dovolenky pripojil k tímu, hoci mal dovolené prísť až na utorňajší tréning.

Z nových hráčov bol na zraze Marek Frimmel. Z hosťovania v Holandsku sa vrátili Karol Mondek a Lukáš Ďuriška. Z odchovancov sa zapoja do prípravy René Šiko, Adam Morong, Róbert Bačík a Gabriel Bezák. Posledný menovaný je však chorý a k tímu sa pridá neskôr. Všetci štyria majú s prvým tímom väčšie alebo menšie skúsenosti. Bačík absolvoval niekoľko tréningov, Šiko, Morong a najlepší strelec dorasteneckej ligy Bezák nastúpili už aj v prípravných zápasoch.

Prvú tréningovú jednotku absolvoval tím v pondelok od 15.30 h. Ešte predtým sa hráčom prihovorí hlavný kouč Guľa, ďalší členovia realizačného tímu a do kabíny zavítal aj generálny manažér klubu Róbert Rybníček. „Podoba mužstva sa bude kryštalizovať počas nasledujúcich dní a týždňov. Do prípravy sa zapoja všetci hráči, ktorí majú stále platný kontrakt. So všetkými hráčmi, ktorým končia zmluvy, budeme o ich budúcnosti ešte hovoriť. Tak ako sú otvorené príchody, tak zostávajú v riešení aj prípadné odchody,“ povedal hovorca klubu Martin Galajda.

Realizačný tím naplánoval na predsezónne obdobie šesť prípravných stretnutí. Začíname v stredu 20. júna proti Slovanu Bratislava. Hrať sa bude na Pasienkoch (17.00). Následne odíde tím na krátke štvordňové sústredenie do Rakúska, ktorého súčasťou budú dve stretnutia. Najskôr narazíme na deviaty tím ligy SC Wiener Neustadt a následne sa stretneme s piatym družstvom uplynulého ročníka najvyššej rakúskej súťaže Sturmom Graz. Hneď po návrate vycestujeme do Bzenca na Morave, kde nás čaká nováčik českej Gambrinus ligy FC Vysočina Jihlava. Jediný domáci prípravný zápas odohráme v stredu 4. júla proti druholigovému Zlínu. V prípade priaznivého počasia by sa malo mužstvo predstaviť v Trenčianskych Stankovciach. Test pred vstupom do ligy nás čaká o tri dni neskôr proti tradičnému súperovi 1. FC Slovácko. Hrať by sa malo popoludní v Uhreskom Hradišti alebo Starom Měste. Úvodný ligový zápas odohráme 14. júla doma proti FC Nitra.

Hráči prítomní na prvom tréningu: Volešák, Šemrinec, Bačík – Godál, Kleščík, Ramón, Mazáň, Šiko – Baéz, Ďuriška, Lobotka, Morong, Mondek, Díaz, Frimmel – Štyvar, Malec

Chýbajúci hráči na prvom tréningu: Čögley, Diakite, Radovanovič, Holúbek, Horváth, Štefánik, Salinas, Mazan, Peltier, Depetris, Bezák

Program prípravných zápasov AS Trenčín:
streda 20. júna: Slovan Bratislava - AS Trenčín (17.00 h, Pasienky)
utorok 26. júna: SC Wiener Neustadt - AS Trenčín (18.30)
piatok 29. júna: Sturm Graz - AS Trenčín (19.00, Sonnhofen)
sobota 30. júna: FC Vysočina Jihlava - AS Trenčín (17.00, Bzenec)
streda 4. júla: AS Trenčín - FC Tescoma Zlín (16.00, Trenčianske Stankovce)
sobota 7. júla: 1. FC Slovácko - AS Trenčín (neurčený čas, Uherské Hradište)

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:2 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 25.11.2022
AS Trenčín - FC Trinity Zlín
10:30 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.11.2022

Akadémia | Máme za sebou ďalší úspešný tréning pre mladých brankárov

AS Trenčín pripravil pre všetkých mladých brankárov nepatriacich pod...

Fotogalérie 26.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

ASTV 25.11.2022

Zimen | Zápas ukázal, na čom musíme ďalej pracovať

Netradičný záver roka spôsobený ešte menej tradičným termínom futbalových majstrovstiev...

ASTV 25.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport