Aktuality - archiv 28.6.2012

Po Wiener Neustadt proti Sturmu Graz

Adrián Guľa: „Práve takéto zápasy nás môžu posúvať“

Nový ročník najvyššej domácej súťaže sa blíži. Prípravné zápasy idú v rýchlom tempe. Na úvod sústredenia v Rakúsku sme sa stretli s Wiener Neustadt a po nevydarenom druhom polčase sme prehrali rozdielom dvoch gólov (1:3).

„V prvej polovici stretnutia sme predviedli silné úseky hry. Máme na čom stavať. Kvalita súpera nám však ukázala, že potrebujeme pracovať ešte tvrdšie a dôslednejšie. Minulosť je za nami. Zaujíma nás súčasnosť a budúcnosť,“ nechal sa počuť tréner Adrián Guľa.

Ďalší prípravný zápas odohráme so Sturmom Graz. Ten je na programe dnes v mestečku Sonnhofen (19.30) „Ide o kvalitné mužstvo s tradíciou a zaujímavou minulosťou. Pre nás to je ďalšia špičková previerka a skúsenosť pre hráčov. Pre viacerých našich chlapcov to bude vysoká škola nielen v osobných súbojoch. Wiener Neustadt odohral dobré stretnutie a rovnaké to bude so Sturmom. Práve takéto zápasy nás môžu posúvať.“

Sturm Graz je trojnásobný majster a päťnásobný vicemajster Rakúska. Štyrikrát vyhral domáci pohár. Trikrát sa predstavil v Lige majstrov a jedenásťkrát hral Európsku ligu, bývalý Pohár UEFA, kde sa v sezóne 1983/1984 prebojoval až do štvrťfinále. V ročníku 2000/2001 prišiel najväčší medzinárodný úspech klubu. Sturm postúpil do druhej skupinovej fázy Ligy majstrov, keď v konkurencii Galatasaray Istanbul, Glasgow Rangers a AS Monako išiel ďalej ako víťaz skupiny. V druhej fáze dostal pod seba Panathinaikos Atény, ale Manchester United a Valencia boli nad jeho sily.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 29.5.2024

A-tím | Húdok s novým dvojročným kontraktom

Ďalším odchovancom našej This is my sen Academy, ktorý spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín sa...

Hviezdy deťom 28.5.2024

Hviezdy deťom | 16. ročník podujatia s návratom na Štadión Sihoť

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku "Hviezdy deťom"...

ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa