Aktuality - archiv 4.7.2012

Keď sa venovali iba futbalu, výsledky sa dostavili

Milan Spurný: "Chlapcov sme zbytočne nechceli dostať pod tlak bodového zisku, víťazstvá sú však motivujúce“

"Sedemástka" pod vedením trénera Milana Spurného obsadila konečné jedenáste miesto. Mužstvo počas sezóny zažilo niekoľko etáp, kedy sa snažilo vytvárať svoju tvár. Napokon ju v závere súťažného ročníka našlo.

„Z pohľadu výsledokov sme neskončili práve najlepšie. Jedenáste miesto je pre nás sklamaním. Tím sa boril s viacerými problémami. Mužstvo sa neustále obmieňalo. Konečnú podobu našlo až v jarných bojoch,“ začal rozprávanie tréner Milan Spurný.

Hľadanie vlastnej tváre trvalo dlho. Počas zimných mesiacov sa v mužstve vystriedalo až päťdesiat hráčov, ktorí prišli na skúšku. Z nich napokon zostalo iba kvarteto. Traja počas jari nastupovali v základe a jeden ako žolík z lavičky. „Bol to dlhodobý proces. Nové tváre nám pomohli zlepšiť herný prejav z jesene, čo považujem za veľké pozitívum. Kládli sme dôraz na rozostavenie 4-3-3 a na tento štýl hry sme potrebovali vhodné typy. Snažili sme sa držať loptu čo najdlhšie na kopačkách, kombinovať a hľadať priestor na kolmú prihrávku dopredu,“ povedal Spurný.

K ťahúňom tímu patril brankár Róbert Bačík, obranca Mário Tóth a útočník Štefan Bakši. „Gólman Bačík potvrdil dobrú formu už predchádzajúcu sezónu. V jarnej časti sa boril so zdravotnými problémami, no počas jeseň potvrdil, že patrí k špičke. V obrane kraľoval Tóth. Psychicky bol veľmi dobre pripravený, zlepšil sa aj takticky, vie vyviesť loptu a organizovať hru aj verbálne. Na konci januára prišiel do tímu útočník Bakši. Jeho forma postupne narastala a v záverečných kolách strelil dôležité góly,“ v krátkosti spomenul najlepších tréner Spurný.

Hoci sa medzi mladšími dorastencami nekladie dôraz na výsledky, svoju váhu predsalen majú. „Chlapcov sme zbytočne nechceli dostať pod tlak bodového zisku. Víťazstvá sú však motivujúce. Keď mužstvo prehráva, ide smerom nadol okrem tabuľkového postavenia aj morálka,“ prízvukoval Spurný a jedným dychom v závere pridal to, čo bolo podľa neho pozitívne: „Som rád, že postupom času sa utvoril dobrý kolektív. Počas jesene sme riešili rôzne malichernosti, ktoré k futbalu nepatria. Na jar sme sa konečne zaoberali iba futbalom. Všetci potom mohli vidieť, ako sme sa posunuli vpred.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio