Aktuality - archiv 6.8.2012

Do rovnakého zákroku pôjdem aj nabudúce, povedal Volešák

Miloš Volešák: „Vedel som, že nebudem mať dostatok času, aby som loptu bezpečne chytil, preto som ju pred Viazankom vyrazil“

O osude sobotňajšieho stretnutia na ihrisku košickej Lokomotívy v Čermeli sa rozhodlo v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd v polovici druhého polčasu. Najskôr si vybral slabšiu chvíľu kanonier David Depetris. V pozícii, ktorú zvykne premieňať aj so zatvorenými očami minul, aby následne prišiel slabší moment dovtedy takmer bezchybných arbitrov. Tým najskôr uniklo postavenie mimo hry a aj následný pád Miroslava Viazanka v pokutovom území nemusel byť ocenený pokutovým kopom.

Rovnaký názor má aj brankár Miloš Volešák, ktorý sa príliš nechcel vracať k spornému momentu. „Je to za nami a my s tým už nič neurobíme. Podľa mňa to ale penalta nebola. Pánom na ihrisku je však rozhodca,“ povedala naša brankárska jednotka. „Vedel som, že nebudem mať dostatok času, aby som loptu bezpečne chytil. Preto som ju pred Viazankom vyrazil a ten následne cezo mňa prepadol. Do rovnakého zákroku pôjdem aj nabudúce.“

Až do spomenutého momentu mohli strhnúť vedenie na svoju stranu oba tímy. „Bol to vyrovnaný zápas. Snažili sme sa hrať aktívne. V niektorých chvíľach nás Košičania zatlačili, no vždy sme vedeli zareagovať a podržať loptu. Následne prišli momenty, keď sme dominovali,“ komentoval brankár AS.

Zverenci trénera Adriána Guľu odohrali na ihriskách súperov dva zápasy, dvakrát prehrali, inkasovali päť gólov a ani jeden nestrelili. Obraz hry je však odlišný ako ten v úvode uplynulého ročníka. „Výkony vonku sú skôr také ako v závere minulej sezóny. Nie sme ale tak efektívni. Verím, že je len otázkou času, kedy to zlomíme. Výsledok určite príde,“ dodal Volešák.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 29.11.2025
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:30
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 7.12.2025
AS Trenčín - FC Tatran Prešov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.12.2025

Bessilé | Sme si vedomí, že musíme zvíťaziť

V rámci 17. kola Niké ligy sa po posledný raz v tomto roku predstavíme na domácej pôde, kde...

Aktuálne 4.12.2025

Niké liga | Každá prihrávka sa počíta, Niké liga bude opäť pomáhať

Rovnako ako v minulom roku, aj tentoraz sa počas adventného obdobia celé...

ASTV 4.12.2025

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy staršieho dorastu proti FK Železiarne...

Fotogalérie 2.12.2025

Fotogaléria | Stretnutie Niké ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo stretnutia 16. kola Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína  RS Technology
 Heineken  Smoker  mattoni  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  Hisense Antes GM