Aktuality - archiv 24.2.2008

Godál sa cíti lepšie na poste stopéra ako v zálohe

Boris Godál: „Vieme v akej sme situácii a nechcem sa skrývať za to, že slovo záchrana bude pre nás tabu.“

Nádejný defenzívny hráč Boris Godál sa počas prípravy na pár dní vytratil zo zostavy mužstva. Dôvodom bol zápal svalov v okolí holennej kosti. Práve to mu zahatalo cestu do reprezentácie, keď musel odmietnuť pozvánku trénera dvadsaťjednotky. Po návrate zo sústredenia v Holandsku sa však opäť naplno zapojil do tréningového procesu. „Je pred dôležitým zápasom kvalifikácie. Mal som šancu dostať sa do mužstva, ale príliš sa tým netrápim. Za dvadsaťjednotku môžem hrať ešte jeden rok a ak sa mi bude dariť v klube, myslím si, že reprezentácia ma neobíde,“ povedal Godál.

Dvadsaťročný rodák z Trenčína prišiel do klubu ako stopér a na tomto poste hrával až do príchodu trénera Roba McDonalda. „Videl ma skôr ako defenzívneho záložníka. Pravdou však je, že najlepšie sa cítim v strede obrany. Hral som tam viac rokov a mám tam lepší prehľad o hre. Môžem viac dirigovať spoluhráčov. Kam ma však tréneri dajú, tam sa budem snažiť podať stopercentný výkon,“ komentoval trenčiansky hráč s „dvadsaťjednotkou“.

V úvodnom ligovom zápase však bude pre žlté karty chýbať. Stred obrany tak spevnia Peter Kleščík s Csabom Horváthom. „Je pravdou, že sa s chalanmi bavíme aj o konkurencii v mužstve. Ide však o záležitosť kabíny a najmä trénerov. Zápasy ukážu, komu sa momentálne najviac darí,“ doplnil Godál.

Mužstvo bude na jar bojovať o posun z posledné miesta ligovej tabuľky. Jediným cieľom v zostávajúcom priebehu sezóny je posun aspoň o jednu priečku vyššie a náprava pošramotenej reputácie. Slovo záchrana je v šatni snáď najčastejšie vyslovovaným. „Vieme v akej sme situácii a nechcem sa skrývať za to, že slovo záchrana bude pre nás tabu. Našim prvoradým cieľom je udržať sa v lige. Veľmi bude záležať na prvých zápasoch,“ dodal na záver Godál.

Autor: MG
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín