Zápasy - archiv 2.9.2012

Zo Senice sme priviezli jeden bod

FK Senica - AS Trenčín 1:1 (0:0)

V prvom polčase sme boli lepším tímom. Naši hráči boli pohyblivejší. Domácu bránku sme ohrozovali prevažne strelami z diaľky. V 16. min stálo pri Záhorákoch šťastie, keď priamy kop zahral Mazan a po hlavičke kanoniera Depetrisa sa triaslo brvno Švengerovej svätyne. Nebezpečnú strelu vyslal v 29. min Mazan, lopta presvišťala tesne vedľa senickej bránky. Domáci sa dostali do zakončenia až po polhodine hry, no lopta po Kalabiškovej strele letela mimo. Nebezpečne strieľal v 38. min Mondek, na druhej strane v poslednej minúte prvého dejstva zakončoval hlavou Pavlík, Volešák však loptu kryl.

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie Seničania. V 50. min Diviš vybojoval loptu pre Kalabišku a jeho strelu zneškodnil Volešák. Po hodine hry bol v dobrej pozícii v šestnástke hostí Černý, zakončil však len do brankárovho náručia. Následne sme získali opäť kontrolu nad loptou, ale šance neprichádzali. V 74. min po zákroku Pavlíka na Depetrisa nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý faulovaný s istotou premenil - 0:1. Krátko po rozohrávke Diviš vysunul Masaryka, ten sa pretlačil cez stopéra a prestrelil Volešáka - 1:1. V 79. min sa dostal do dobrej pozície Depetris, jeho tvrdú strelu Švenger výborne vyrazil. Na druhej strane po Krajčíkovom centri akrobaticky zakončoval Diviš. lopta však letela vedľa. V nervóznom závere stretnutia videl červenú kartu domáci Varadi. Krátku početnú výhodu sme však nevyužili.

Góly: 76. Masaryk - 75. Depetris (z 11 m)

Žlté karty: 15. Wijlaars, 18. Blackburn, 43. Krajčík, 57. Masaryk, 74. P. Pavlík - 37. Godál, 55. Peter Mazan, 57. Baéz, 88. Štefánik

Červené karty: 83. Varadi

Domáci: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars - Križko, Jaroslav Diviš, T. Kóňa, J. Černý (72. M. Babic), Kalabiška (52. Masaryk, 78. Varadi) - Blackburn

Hostia: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Baéz - Peter Mazan (60. Štefánik), Lobotka (82. Čögley), Díaz, Mondek (90.+ Malec) - Depetris

Rozhodovali: Valášek - D. Hrčka, Bobko

Divákov: 1621

Povedali po zápase:
Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Myslím si, že zápas mal vysoké tempo. Najmä v prvom polčase sa hralo bolo hore-dole. V úvodnom dejstve sme chceli byť viac aktívnejší. Súper sa dostal k jednej strele z diaľky a trafil brvno. Myslím si, že viac šancí na otvorenie skóre sme mali my. Hrozili sme najmä z brejkov. Druhý polčas sme čakali na chyby súpera, tie prišli, no situácie sme nedotiahli do úspešného konca. V závere to bolo o bojovnosti a zápas mal vysoké tempo, ale futbalovosť bola na strane Trenčína."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Z môjho pohľadu sme stratili dva body, pretože sme dominovali takmer v celom zápase. Od úvodu sme boli aktívnejší, kombinačnejší a utvárali sme si viac príležitostí. V prvej časti nám chýbala len efektivita v zakončení. V druhom dejstve sme na chvíľu stratili kontrolu nad duelom, no potom sme na ihrisku kraľovali. Zápas sme jednoznačne mali vyhrať."

Autor: sita, mg

ASTV 24.4.2024

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Nicolas Nižňanský

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Nicolas Nižňanský z...

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).