Aktuality - archiv 13.9.2012

Som tu doma, povedal po návrate Adi

Fanendo Adi: „Opäť sa chcem futbalovo posunúť a Trenčín je dnes pre mňa to najlepšie miesto“

„Som rád opäť doma. Toto je to správne miesto,“ povedal po tréningu vo farbách AS Trenčín celkom vážne nigérijský útočník Fanendo Adi.

Napriek tomu, že neprišiel do celkom neznámeho prostredia, zaznamenal omladenie tímu Adriána Guľu. „Na tréningu som videl niekoľko veľmi nádejných hráčov. Boli veľmi dobre pripravení po technickej stránke a rovnako dobre aj kondične. S Ferom (Kubíkom) sme videli niekoľko zápasov AS. Mám informácie od trénera a preto viem, čo ma čaká.“

Adi si vyskúšal ako chutí futbalový život v slávnom Diname Kyjev, kde bol pol roka na hosťovaní. Najmä zdravotné problémy mu však prekazili šancu na posun v kariére. „Opäť sa chcem futbalovo posunúť a Trenčín je dnes pre mňa to najlepšie miesto,“ vyznal sa nádejný zakončovateľ.

Napriek zápasovej absencii prišiel solídne pripravený. „Po fyzickej stránke som v poriadku. Potrebujem však niekoľko dní a nejaký ten zápas, aby som sa do toho dostal,“ skonštatoval Adi.

Nielen Kubík, ale aj Adi odišli z druhej ligy. Po návrate na Slovensko musia v prípade vybavenia „papierov“ svoje kvality potvrdiť v najvyššej súťaži. Fanúšikovia a taktiež odborná verejnosť bude od nich od úvodu čakať, že sa zaradia medzi lídrov AS. „Tlak očakávam a nemám problém, aby som sa s tým vyrovnal. Mužstvo mi určite pomôže. Ja môžem sľúbiť, že odovzdám maximum,“ dodal Adi.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:1 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
17:30 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 11.7.2025

Príprava | V sobotu nás preverí siedmy tím Rakúska

Celok vedený trénerom Ricardom Monizom čaká počas víkendu predposledný zápas v rámci...

A-tím 10.7.2025

A-tím | Tréner Moniz o doterajšom priebehu prípravy

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom AS Trenčín Ricardom Monizom o doterajšom priebehu...

A-tím 10.7.2025

A-tím | Devätnásťročný Chorvát posilňuje AS Trenčín

AS Trenčín víta vo svojich radoch novú mladú posilu. Do klubu prichádza devätnásťročný...

Aktuálne 9.7.2025

Klub | Stanovisko k aktuálnemu stavu konkurzného konania

Oficiálne stanovisko AS Trenčín k aktuálnemu stavu konkurzného konania.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM