Aktuality - archiv 26.9.2012

Smutní po prehre, no šťastní, že hrali

Matúš Skovajsa: "Je to pre mňa obrovská motivácia, časom sa chcem stať pevnou súčasťou seniorského tímu"

Po vypadnutí v osemfinále Slovnaft Cupu vychádzali naši hráči zo žilinského štadióna so zvesenými hlavami. Na výrazoch v ich tvárach bolo vidieť veľké sklamanie. Azda jediní, ktorí mali z utorňajšieho zápasu aspoň čiastočne dobré dojmy, boli Matúš Opatovský a Lukáš Skovajsa. Obaja totiž zažili premiéru medzi mužmi v majstrovskom zápase.

Ako prvý do zápasu naskočil Lukáš Skovajsa. Osemnásťročný obranca nastúpil na posledných trinásť minút ako stopér. Na lavičke sedel už v súboji s Banskou Bystricou, no možnosť ukázať svoje schopnosti dostal až pod Dubňom. „Tréner sa ma pýtal, či som pripravený. Moja odpoveď bola jednoznačné áno. Na takúto príležitosť čaká mladý futbalista celý život. Ďakujem mu za prejavenú dôveru. Na jednej strane ma mrzí, že sme prehrali, na druhej som šťastný, že som mohol hrať,“ povedal Skovajsa.

Do kontaktu s loptou sa síce dostal iba niekoľkokrát, no zápas bol pre neho veľkým zážitkom. „Mal som asi štyri lopty. Snažil som sa zachovať chladnú hlavu a hľadať voľných spoluhráčov,“ pridal stoosemdesiatdva centimetrov vysoký odchovanec AS.

Druhým z dvojice členov devätnástky Ľuboša Nosického, ktorí okúsili príchuť súboja s majstrom a obhajcom Slovnaft Cupu, bol Matúš Opatovský. „Deň pred zápasom mi volal náš dorastenecký tréner. Povedal mi, aby som šiel na tréning s prvým mužstvom. Podotkol, že budem v nominácii na zápas. Tajne som dúfal, že zasiahnem aj do zápasu,“ prezradil mladý stredopoliar.

Tesne po góle Davida Depetrisa vymenil na pozícii defenzívneho záložníka Alda Baéza. „Do konca stretnutia zostávalo desať minút. Tréner mi dal za úlohu rozbehať stred poľa. Snažil som sa hrať čo najviac konštruktívne,“ pokračoval Opatovský a jedným dychom dodal: „Nastúpiť v takomto zápase je snom každého mladého hráča. Je to pre mňa obrovská motivácia. Časom sa chcem stať pevnou súčasťou seniorského tímu.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
17:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 10. kolo, 3.10.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK...

A-tím 24.9.2021

FL | Opäť sme zmazali dvojgólové manko, opäť z toho bola remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 9. kola Fortuna ligy na...

ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa