Aktuality - archiv 4.10.2012

Prijali sme pozvánku Ajaxu

V utorok odohráme priateľský zápas s Ajaxom Amsterdam

Zverenci trénera Adriána Guľu odohrajú počas reprezentačnej prestávky priateľský zápas proti Ajaxu Amsterdam. S rovnakým súperom sme sa už stretli na minuloročnom turnaji Copa Amstedam (0:3), no vtedy to bolo len proti juniorke holandského účastníka Ligy majstrov.

Šestnásťčlenný káder bez reprezentantov z „dvadsaťjednotky“ a „devätnástky“, ale aj s Františkom Kubíkom a Fanendom Adim, odletí do Amsterdamu v pondelok večer z Budapešti. Stretnutie sa odohrá o deň neskôr o 11.00 h pravdepodobne v mládežníckom komplexe „De Toekomst“. Návrat mužstva je naplánovaný na stredu.

„Už dlhodobejšie sa snažíme o vzájomnú spoluprácu. Tento zápas by nás mal ešte viac spojiť. Prijali sme ich pozvanie a podľa najnovších správ z tábora Ajaxu by mali hrať všetci hráči okrem tých čo si plnia reprezentačné povinnosti,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

V Ajaxe mali možnosť vidieť už niekoľko našich hráčov. Krátky tréningový pobyt tam absolvovali v minulosti Fanendo Adi, Jorge Salinas, ale zaujali najmä mladíci Róbert Mazáň a Stanislav Lobotka. V Trenčíne sa niekoľkokrát ukázali skauti tridsaťjedennásobného majstra Holandska a podali pozitívne referencie. „Bude to veľká škola pre našich mladých chlapcov. Tešíme sa, že si zmeriame sily so súperom takého rangu a posnažíme sa spraviť dobré meno trenčianskemu i slovenskému futbalu,“ dodal Rybníček.

Na utorňajší súboj sa teší aj šéf realizačného tímu AS. V prvom rade však myslí na sobotňajší súboj proti Nitre. „Som šťastný, že ako tréner corgoňligového klubu môžem absolvovať takýto zápas. Môžeme si vyskúšať ako zvládneme kombináciu stretnutí sobota - utorok spojenú s cestovaním. Taktiež to, ako sa dokážeme pripraviť na súboj proti Nitre a nemyslieť na to, čo je za kopcom,“ povedal Guľa.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa