Aktuality - archiv 4.10.2012

Prijali sme pozvánku Ajaxu

V utorok odohráme priateľský zápas s Ajaxom Amsterdam

Zverenci trénera Adriána Guľu odohrajú počas reprezentačnej prestávky priateľský zápas proti Ajaxu Amsterdam. S rovnakým súperom sme sa už stretli na minuloročnom turnaji Copa Amstedam (0:3), no vtedy to bolo len proti juniorke holandského účastníka Ligy majstrov.

Šestnásťčlenný káder bez reprezentantov z „dvadsaťjednotky“ a „devätnástky“, ale aj s Františkom Kubíkom a Fanendom Adim, odletí do Amsterdamu v pondelok večer z Budapešti. Stretnutie sa odohrá o deň neskôr o 11.00 h pravdepodobne v mládežníckom komplexe „De Toekomst“. Návrat mužstva je naplánovaný na stredu.

„Už dlhodobejšie sa snažíme o vzájomnú spoluprácu. Tento zápas by nás mal ešte viac spojiť. Prijali sme ich pozvanie a podľa najnovších správ z tábora Ajaxu by mali hrať všetci hráči okrem tých čo si plnia reprezentačné povinnosti,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

V Ajaxe mali možnosť vidieť už niekoľko našich hráčov. Krátky tréningový pobyt tam absolvovali v minulosti Fanendo Adi, Jorge Salinas, ale zaujali najmä mladíci Róbert Mazáň a Stanislav Lobotka. V Trenčíne sa niekoľkokrát ukázali skauti tridsaťjedennásobného majstra Holandska a podali pozitívne referencie. „Bude to veľká škola pre našich mladých chlapcov. Tešíme sa, že si zmeriame sily so súperom takého rangu a posnažíme sa spraviť dobré meno trenčianskemu i slovenskému futbalu,“ dodal Rybníček.

Na utorňajší súboj sa teší aj šéf realizačného tímu AS. V prvom rade však myslí na sobotňajší súboj proti Nitre. „Som šťastný, že ako tréner corgoňligového klubu môžem absolvovať takýto zápas. Môžeme si vyskúšať ako zvládneme kombináciu stretnutí sobota - utorok spojenú s cestovaním. Taktiež to, ako sa dokážeme pripraviť na súboj proti Nitre a nemyslieť na to, čo je za kopcom,“ povedal Guľa.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

ASTV 14.7.2024

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905 (0:4)....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa