Aktuality - archiv 7.10.2012

Utajený strelec mal radosť najmä z bodov

Peter Mazan: „V prvom momente som ani nevedel, či to tam padlo“

O cenné víťazstvo na ihrisku Nitry sa veľkou mierou zaslúžil aj Peter Mazan, ktorý sa do základnej zostavy vrátil po trojzápasovej absencii. Krajný stredopoliar síce v referátoch médií a ani oficiálnom zápise nefiguroval ako strelec vyrovnávajúceho gólu, ale to nič nemení na tom, že práve on dodal svojmu tímu potrebnú energiu pred prestávkou.

„Vôbec som nezachytil, že miestny hlásateľ označil za strelca Petra Kleščíka. Po zápase som sa dozvedel, že aj v zápise je on ako strelec gólu. To však nie je dôležité. Radosť mám najmä z troch bodov. Dúfam, že to opravia,“ povedal po krátkej odmlke so smiechom člen reprezentačnej „dvadsaťjednotky“.

Lopta doletela na hlavu strelca po akcii Kleščíka s Čögleyom. Hoci si na center z pravej strany nabiehal aj Depetris, loptu dostal do siete Mazan. „Toto sú nacvičené veci. Vedel som, že David to nemusí zachytiť. Preto som tam bol. Lopta už padala za bránkovú čiaru. V prvom momente som ani nevedel, či to tam padlo.“

Napriek dvom červeným kartám na konte Nitranov to nebol pre zverencov trénera Guľu ľahký zápas. „Zo začiatku nám robili problémy nakopávané lopty. Nevedeli sme ich zachytiť v strednej zóne. Možno dvadsať minút sme sa s tým nevedeli vyrovnať. Práve z toho sme dostali gól. Po góle na 2:1 sme zas vedeli, že aj štandardné situácie z polovice ihriska budú kopať do šestnástky. Tam sa mohlo udiať čokoľvek. Snažili sme sa tomu vyvarovať. Až v závere sme im pustili dva nákopy, ale skúsene sme to napokon uhrali.“

Víťazstvo v Nitre nás udržalo v kontakte so špicou tabuľky. „Hoci sme dvakrát v rade v lige nevyhrali, nebrali sme to ako krízu. Niektorým ľuďom to môže vadiť, ale my sme sa sústredili na svoje veci. Vedeli sme, že vieme bodovať aj vonku a to sme v Nitre potvrdili,“ dodal na záver Mazan.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa