Aktuality - archiv 21.10.2012

Keď nie je súdené vyhrať

Karol Mondek: "Na ihrisku sme nechali všetko, snažili sme sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu do posledných chvíľ"\r\n\r\n

Zápas si odmakal do posledného hvizdu. Drel, no gól mu v ligovom zápase opäť nebol dopriaty. Karol Mondek mal na kopačke upokojujúci druhý zásah. Namiesto slastného pocitu víťazstva mu však po zápase s Banskou Bystricou (1:1) zostali len zmiešané pocity z remízy.

Pár minút po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu prišiel do kabíny tréner Adrián Guľa. S každým zo svojich zverencov si podal ruku a skôr ako odišiel na tlačovú konferenciu zahlásil: „Bol to boj“. S jeho slovami sa stotožnil aj stredopoliar Karol Mondek. „Ťažko sa mi zápas hodnotí. Opäť sme doma pustili body, hoci sme mali na víťazstvo. Šancí bolo dostatok. Už v prvom polčase sme mohli viesť viacgólovým rozdielom. Na ihrisku sme nechali všetko. Snažili sme sa strhnúť body na svoju stranu, do posledných chvíľ...“ začal rozhovor pravý záložník AS.

Množstvo nepremenených gólových šancí nás napokon mrzelo. Hosťujúci kolektív vyrovnal dvadsať minút pred koncom z rýchlej kontry. „Banská Bystrica dobre bránila. V zadných radoch boli kompaktní. Napriek tomu prišlo do šestnástky veľa centrov, ktoré smrdeli gólom. Sú zápasy, kedy sa odvráti šťastena a vyhrať nie je súdené,“ pokračoval Mondek.

Práve on mohol byť hrdinom. V druhom polčase mal na kopačke druhý gól, avšak z dobrej pozície trafil iba pripraveného gólmana súpera. „Loptu som dostal od Sama (Štefánika). Prebral som ju, no trafil som iba stred brány. Chýbal mi väčší pokoj a rozvaha, aby som loptu umiestnil k tyči. V prípravných zápasoch trafím, no v majstrovskom zatiaľ nemám šťastie,“ pridal smutne Mondek.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa