Aktuality - archiv 13.3.2008

Jašurek: Pokúsime sa hrať najlepšie ako vieme

Branislav Jašurek upozorňuje, že Zlaté Moravce sa po jeseni neoslabili, po vysokej jesennej prehre však môžu mať rešpekt

AS je už desať ligových zápasov bez slastného pocitu víťazstva. Mužstvo po druhý raz a naposledy v tomto ročníku bodovalo naplno pred takmer pol rokom 22. septembra, keď na domácom ihrisku zdolalo nováčika ViOn Zlaté Moravce (4:1). Práve tento súper je najbližšou prekážkou Trenčína v boji o ligovú záchranu. „Môžem povedať iba jediné. Pokúsime sa hrať najlepšie ako vieme, ale o to sme sa určite snažili aj v predchádzajúcich dvoch zápasoch,“ povedal pred stretnutím stredopoliar Branislav Jašurek.

„Nehrali sme však dobre a každý to videl,“ doplnil skúsený krídelník hľadajúci príčiny neutešeného štartu svojho tímu do jarnej časti aktuálneho ročníka, keď po dvoch ligových kolách si zverenci Martina Stana pripísali do tabuľky pravdy ďalšie tri mínusové body. „Náročné pre toto mužstvo je zmena systému hry. Aj väčšie kluby sa dlhšie prispôsobujú. My sme zmenili rozostavenie zo 4 – 2 – 3 – 1 na 4 – 4 – 2 a podľa viacerých hráčov je ťažké sa s tým zžiť. Trénovali sme ako v tomto systéme brániť a tom sa nám celkom darilo, ale máme problém s tým ako útočiť,“ myslí si Jašurek.

Úspešný jesenný výsledok proti ViOnu by mohol byť pre mladý tím odrazovým mostíkom pred nedeľným dopoludňajším duelom. „Určite. Hrali sme v tom zápase výborne a zo strany Zlatých Moraviec tam môže byť určitý rešpekt,“ potvrdil bývalý mládežnícky reprezentant, ale jedným dychom dodal: „Problém je však v tom, že oproti jeseni sa v našej zostave objavia možno štyria hráči z tohto súboja.“ Na druhej strane však upozorňuje: „ViOn má vyvážené mužstvo a myslím si, že v porovnaní s jeseňou sa neoslabili.“

V domácom drese sa predstaví aj Jašurkov kamarát a spoluhráč z jesene z AS obranca Martin Minarčík. „Som s ním takmer každý deň v kontakte. O zápase sme sa však ešte nerozprávali. Skôr sa bavíme o sebe. On je v novom klube, tak mi rozpráva ako sa cíti, ja som po zranení, tak hovorím o tom,“ prezradil na záver jeden z najskúsenejších Trenčanov.

Autor: MG
Rozpis zápasov
11:15 Karviná
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok