Aktuality - archiv 4.12.2012

Zbabraný záver Godála mrzí

Boris Godál: „Súper vložil do posledných minút všetky sily. Ako to celé skončilo je pre mňa rana do srdca a som nespokojný“

Záverečný zápas jesene si predstavoval inak. Napriek tomu sa nemá za čo hanbiť. Pri remíze so Senicou (1:1) sa Boris Godál prezentoval typicky dobrým výkonom. Po zápase sa netajil, že zo straty bodov je sklamaný.

„Opäť sme ukázali, že čo sa týka kombinačnosti a futbalovosti, sme veľmi dobré mužstvo. Myslím, že na svoje si prišli aj diváci. Dostali sme sa do vedenia, no paradoxne to pomohlo súperovi,“ povedal po zápase Boris Godál.

O motiváciu mali zverenci trénera Adriána Guľu postarané. Proti Senici sa im v minulosti nedarilo. Sériu bez výhry proti súperovi zo Záhoria veľmi túžili prelomiť v poslednom jesennom kole. „Do nedele sme im nedali ani jeden gól z hry. Minulú sezónu nás dvakrát vycvičili a taktickú vyzretosť ukázali aj teraz. Veľmi do nás nebúšili, ale počkali si na príležitosť,“ rozoberal nedávneho súpera Godál.

Zlomovým momentom sa napokon stala červená karta pre Karola Mondeka. „Po nej sme už nedokázali byť natoľko kombinační a pohybliví. Začali sme sa spoliehať iba na udržanie výsledku. V samom závere prišla detinská chyba. Súper vložil do posledných minút všetky sily. Ako to celé skončilo je pre mňa rana do srdca a som nespokojný,“ pokračoval rodák z Lúky nad Váhom.

Reálna šanca na druhé miesto po jesennej časti sa rozplynula štyri minúty pred záverečným hvizdom. Rozdiely medzi tímami v strede ligovej tabuľky sú však veľmi malé a dvadsaťpäťročný obranca má na postavenie v nej svoj názor. „Určite by sa na druhé miesto po jeseni pozeralo veľmi dobre. Treba však vziať do úvahy, že tabuľka je veľmi vyrovnaná. Tie dva body, čo sme stratili nám chýbajú, ale nesmieme z toho robiť vedu. Teraz prichádza obdobie, kedy si máme čas oddýchnuť a analyzovať to, čo sme robili zle.“

Kapitánska páska pre Depetrisa

Na posledný jesenný zápas vybehol s kapitánskou páskou na ruke David Depetris. Najlepšiemu strelcovi Corgoň ligy ju na záverečný zápas jesennej časti prepustil Boris Godál. „David je líder aj bez kapitánskej pásky a veľký profesionál. Zaslúžil si ju. Čo sa týka mňa, nemal som s tým problém. Bola to odmena pre neho za to, čo počas jesene dokázal,“ dodal na záver Godál.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa