Aktuality - archiv 20.12.2012

Prípravka do desať rokov má za sebou úspešnú polsezónu

Tím do 10 rokov dominoval v súťaži s o rok staršími protihráčmi

Ako muži, tak aj mládežnícke družstvá, dospeli vo svojich sezónach k polovici a výnimkou nie je ani družstvo prípravky do desať rokov. Chalani pod vedením trénerského tria Marek Marčok, Dušan Ovšonka a Vendelín Ondrášek majú za sebou úspešné pôsobenie v ligovej súťaži, kde nastupujú proti o rok starším družstvám.

Po polovici súťaže zaknihovali z deviatich zápasov sedem víťazstiev a dve remízy so skóre 54:16. Dôležitejšie ako výsledky sú predvedené výkony na ihrisku, kde sa chlapci snažia predvádzať kombinačný futbal založený na schopnosti jednotlivých hráčov presadzovať sa v súbojoch jeden na jedného a na jednoduchých kombináciách pri prechode do útoku. Počas zimy sa chalani z prípravky u10 presunuli pod strechu a až do februára budú svoje umenie ukazovať na halových turnajoch.

Potešiteľné je, že sa im už v začiatku halovej sezóny podarilo nadviazať na výkony spod holého neba a na úvodných veľmi kvalitne obsadených turnajoch si dokázali pripísať už niekoľko turnajových triumfov, či medailových umiestnení (1.miesto na turnaji v Žiline, 2. miesto na turnaji v Olomouci, 3. miesto na domácom turnaji). Okrem turnajov proti rovnako starým súperom absolvovali počas jesennej časti aj niekoľko turnajov proti o rok starším protivníkom. Naposledy to bol halový turnaj v Šuranoch, kde dokázali mladí Trenčania obsadiť celkové štvrté miesto z dvanástich účastníkov. V nasadenom trende chcú tréneri pokračovať aj v roku 2013. 

AS Trenčín u10: brankári: Juraj Šmulík, Samuel Sedláček, Richard Batla a Matúš Sláviček, hráči v poli: Oliver Bobošík, Roman Šebeň, Kristián Kapuš, Tomáš Lichner, Adam Palček, Patrik Macháčik, Andrej Fabian, Urban Mazanovský, Dávid Suchý, Dalibor Suchý, Alexander Ondrášek, Matúš Hlavatý, Mário Michalec, Adam Svečula, Tomáš Šimek, Dávid Ovšonka, Alexander Fábik, Lukáš Ševčík, Dominik Hollý, Richard Žakech, Félix Tomík a Lucas Demitra.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa