Aktuality - archiv 28.1.2013

Prvé sústredenie a premiérové góly v prvom tíme

Matúš Opatovský: „Máme za sebou kvalitné tréningy. Myslím si, že sme odviedli výbornú prácu“

Nielen prvé sústredenie, ale aj premiérové góly v prvom mužstve má po návrate zo Starého Města na svojom konte Matúš Opatovský. „Máme za sebou kvalitné tréningy. Myslím si, že sme odviedli výbornú prácu,“ povedal nádejný stredopoliar.

Osemnásťročný mladík berie šancu absolvovať s tímom zimnú prípravu ako veľkú skúsenosť. „Tréningy sú intenzívnejšie. Je to o triedu alebo dve náročnejšie. Práve toto nás ale posunie dopredu. Musíme poriadne zabrať. Skvelý je prístup starších chalanov, ktorí nám vo všetkom pomáhajú. Tréneri majú dvere vždy otvorené. Môžeme sa spýtať na to, čo nám nie je jasné. Je to pre nás obrovská pomoc.“

Rodák zo Soblahova odohral počas minulotýždňového sústredenia celý súboj s brnianskou „dvadsaťjednotkou“ (1:1) a tridsať minút proti druholigovej Opave (5:2). V druhom súboji si otvoril strelecký účet v „áčku“. V záverečných dvoch minútach sa presadil najskôr hlavou a následne vďaka pohotovosti a dôrazu pred bránou. „Určite to neprejde bez povšimnutia. Pokladník (Peter Mazan) mi už oznámil, že niečím prispejem,“ komentoval zmierene, ale s úsmevom „Opo“.

V stretnutí s brnianskym suverénom českej juniorskej ligy sa na ihrisku akadémie Zbrojovky predstavila naša „devätnástka“ posilnená o Tomáša Maleca a brankárov Igora Šemrinca, resp. Petra Bartalského. S mužstvom do 21 rokov zohrala zaujímavú a vyrovnanú partiu. „Nemali sme problém s tým, že išlo o starších chalanov. Potrebná bola rýchlejšia práca s loptou a odolnosť v osobných súbojoch. Som rád, že sme dokázali odohrať rovnocennú partiu. V niektorých pasážach sme mali dokonca navrch,“ komentoval Opatovský a k dvom presným zásahom dodal: „Som veľmi šťastný. V prvom rade to je však zásluha celého mužstva. Ak by som pobehoval sám po ihrisku, gól nedám.“

Jeden z lídrov druhého tímu najvyššej slovenskej súťaže staršieho dorastu si pred jarnou časťou tohto ročníka dáva vysoké ciele. „Chcem sa dostať do základnej zostavy a robím preto všetko na tréningoch a aj mimo nich. Dôležitá je aj životospráva, regenerácia a škola. Snažím sa pracovať a nechať si poradiť,“ povedal na záver Opatovský.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa