Aktuality - archiv 2.2.2013

Starší žiaci halovými majstrami Slovenska

Starší žiaci zvíťazili v konfrontácií so Žilinou, Banskou Bystricou a Trnavou

V závere uplynulého týždňa sa naši starší žiaci pod vedením trénerov Romana Marčoka, Milana Spurného a Martina Fabuša zúčastnili finálového turnaja halovej sezóny v Púchove. Po prvých miestach v Nitre, Dubnici a Myjave zaslúžene triumfovali aj vo finále.

Počas prvého hracieho dňa si chlapci dvakrát zmerali sily s rovesníkmi zo Žiliny a raz sa stretli s Trnavou a Banskou Bystricou. Zápasy sa im proti silným tímom vydarili a po piatku im patrila priebežná prvá priečka s jednobodovým náskokom pred Trnavou a Banskou Bystricou.

Druhý hrací deň čakala na chlapcov náročná úloha, potvrdiť vedúcu pozíciu. V zápase s Trnavou sme viedli už 3:1, avšak tri nevyužité gólové šance potrestal súper vyrovnaním. Rozhodujúci gól napokon strelil Adam Rechtorík, a tak v poslednom súboji s Banskou Bystricou nám na víťazstvo v turnaji stačila aj remíza. Hráči však predviedli skvelé divadlo a zaslúžene zvíťazili v poslednom zápase 7:2 a stali sa majstrami Slovenska starších žiakov v halovej sezóne ročníka 2012/2013.

Náš celkový triumf s päťbodovým náskokom pred druhou Žilinou okorenili individuálne ocenenia. Najlepším brankárom turnaja sa stal Samuel Vavrúš a najlepším strelcom Filip Halgoš s desiatimi gólmi.

Výsledky:
AS Trenčín – Banská Bystrica 2:4 a 7:2
AS Trenčín – Trnava 4:1 a 4:3
Trenčín – Žilina 3:3 a 7:5

Konečné poradie: 1. Trenčín 13 b, 2. Žilina 8 b, 3. B. Bystrica 7 b, 4. Trnava 6b.

AS TRENČÍN: Samuel Vavrúš, Maroš Minaroviech, Patrik Grman, Ondrej Kurín, Ján Čechovský, Samuel Kňažek, Adam Rechtorík, Matej Vakula, Juraj Jánošík, Filip Halgoš, Jakub Sedláček, Daniel Valašík, Peter Stručka, Stanislav Hrevúš. Tréneri: Roman Marčok, Martin Fabuš, Milan Spurný.

Povedali po turnaji
Samuel Vavrúš (najlepší brankár): „Pocity z turnaja a zápasov mám výborné. Chalani vydali zo seba maximum a mne sa o to lepšie chytalo.“

Filip Halgoš (najlepší strelec): „Turnaj bol super a podmienky tiež. S chalanmi sme sa zabavili. Pocity sú neopísateľné, pretože som strávil tri dni s najlepšími kamarátmi pri športe, ktorý nás všetkých baví.“

Roman Marčok (tréner): „Som naozaj spokojný s tým, čo sme dosiahli. V príprave na finálový turnaj som chalanov motivoval, že sú víťazmi a na turnaji tak aj musia pôsobiť. Samozrejme je jednoduché prísť do šatne a povedať, aby neboli prehnane nervózni, aby zadarmo nestrácali lopty, ale oveľa ťažšia je prax v samotných zápasoch. Túto náročnejšiu časť úspechu chalani zvládli skvele. Okrem mimoriadneho úspechu si však musia uvedomiť, že si z halovej súťaže odnášajú do svojej budúcnosti veľa skúseností. Nastáva čas, kedy sa treba zamyslieť nad tým, čo všetko obetovali pre úspech, koľko síl a úsilia ich to stálo. Práve to je kľúčom k ďalším úspechom. Viem, že môžeme čeliť ďalším výzvam, ale tak ako na turnaji, tak i v zápasoch vonku, nám nikto zadarmo nič nedá. Čaká nás veľa práce, ale je v našich silách sa futbalovo zlepšiť aj v dlhodobej súťaži.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel