Aktuality - archiv 3.2.2013

Ďalší dorastenci si otvorili strelecký účet v „áčku“

Martin Jurica: „Je dobré, keď mladí dostávajú toľko príležitostí ako v AS“

Aktuálne prípravné obdobie praje „mladým puškám“ v drese AS Trenčín. Hráči „devätnástky“ Ľuboša Nosického dostávajú veľký priestor v tíme Adriána Guľu. Viacerí z nich ukazujú, že už čoskoro môžu začať preberať na seba zodpovednosť aj za výsledky prvého mužstva.

Potvrdil to aj sobotňajší zápas s Podbrezovou, ktorá je hlavným  kandidátom na postup do najvyššej súťaže. Tím zložený prevažne z dorastencov zdolal lídra druhej ligy (4:2). Dva presné zásahy zaznamenali práve naši mladíci. Michal Ranko a Martin Jurica si otvorili gólový účet v „áčku“. Doplnili tak Matúša Opatovského, ktorý sa dvakrát presadil do siete Opavy ešte počas sústredenia v Starom Měste.

„Mal som veľkú radosť,“ povedal za oboch Jurica a k svojmu gólu dodal: „Nabiehali sme tam spolu so Samom (Čentéšom). Zakričal som mu, aby mi loptu prepustil. Nechal to na mňa a našťastie to padlo do siete.“

Osemnásťročný stopér Ranko sa presadil hlavou po situácii, ktorá nasledovala po taktickom zahraní rohového kopu. „Videl som, že na prvej žrdi nikto nebol, tak som tam nabehol. Podarilo sa mi odpútať od protihráča, pri zakončení ma nikto nebránil. Padlo mi to na hlavu a následne do brány.“

Sobotňajší zápas proti súperovi z Horehronia bol podľa Rankových slov asi „najčudnejším v jeho kariére“. „Najskôr som išiel na pravého obrancu, kde som takmer rok nehral. Po pár minútach som išiel  dole. Následne som sa vrátil na stopéra a k tomu všetkému ešte gól,“ komentoval s úsmevom osemnásťročný mladík.

Obaja dorastenci si nielen svoj priestor v prvom mužstve pochvaľujú. „Je dobré, keď mladí dostávajú toľko príležitostí ako v AS. Mužský futbal je iný ako ten dorastenecký. Tréningy a zápasy nás posúvajú. Navyše, káder je celkovo mladší. Asi aj to nám pomáha sa adaptovať,“ povedal za oboch Jurica.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel