Aktuality - archiv 14.2.2013

Proti Brašovu inak ako s Goverlou

Adrián Guľa: „V stretnutí s Brašovom čakám od mužstva koncentrovanejší výkon“

Zverencov trénerského kvarteta Guľa - Zimen - Ševela - Hodál čaká vo štvrtok podvečer druhý prípravný zápas v rámci sústredenia v tureckom Beleku. Našim súperom je rumunský FC Brašov. Výkop zápasu je posunutý z pôvodného času o dve a pol hodiny na 17.30 h.

„V stretnutí s Brašovom čakám od mužstva koncentrovanejší výkon,“ povedal pred blížiacim sa zápasom tréner Adrián Guľa. „V prvom stretnutí sme neboli tímoví, čo súper po dvoch štandardných situáciách využil. Najmä prvý polčas nespĺňal kritériá, ktoré sú pre nás dôležité. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke s Goverlou to nebolo ani o zbieraní skúseností. Niektorí chlapci to prístupom nezvládli.“

Druhý polčas utorňajšieho zápasu bol podstatne lepší a práve od neho by sme sa mali odraziť v zostávajúcich dvoch zápasoch v Turecku. „Zlepšili sme agresivitu, pohyb a rýchlosť práce s loptou. Môžeme vybrať veci, ktoré nám môžu pomôcť,“ povedal šéf realizačného tímu.

Súboje počas zimného sústredenia sú pre náš mladý tím veľkou skúsenosťou a uvedomuje si to aj tréner Guľa. „Je dobré, že sme na vlastnej koži zažili typologicky iného súpera. Agresívnejšieho, skúsenejšieho a silného v štandardkách. Sme tu, aby sme sa kvalitne pripravili na sezónu. Je dobré, keď nám ťažké zápasy ukážu nedostatky, ktoré sú v našej hre.“

Ôsmy tím jesennej časti rumunskej najvyššej súťaže delí od piateho CFR Kluž, ktorý v tohtoročnej edícii Ligy majstrov vyhral na ihrisku Manchestru United, šesť bodov. Na suverénnu Steavu Bukurešť však stráca priepastných 21 bodov. Brašov štartoval v pohárovej Európe dvakrát a v oboch prípadoch sa jednalo o Pohár UEFA. V ročníku 1974/1975 vyradil v prvom kole Besiktas Istanbul, no v druhom nestačil na Hamburg. V ročníku 2001/2002 vypadol po úspešnej kvalifikáci v úvodnom kole s Interom Miláno.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel