Aktuality - archiv 2.4.2008

Tvrdá príprava pred dôležitým duelom

Žilina je zabudnutá, ide sa na Banskú Bystricu

Zápas proti Žiline je zabudnutý. Trenčania sa od nedele nekoncentrujú na nič iné, iba na ďalší z kľúčových duelov. Proti Dukle Banská Bystrica sú ciele jasné. Extrémna tréningová sústredenosť hráčov a enormné nasadenie vysielajú smerom k víkendovému duelu pozitívne impulzy.

„Začiatkom týždňa sme mali veľmi ťažké tréningy. Nie, určite to nebola pomsta trénerov za víkendovú prehru. Jednoducho sme v príprave ešte viac pritvrdili. Všetko prispôsobujeme dobrému sobotňajšiemu výsledku. Máme za sebou päť jarných prehier, z toho štyrikrát sme nebodovali kvôli drobným detailom. Veríme, že konečne prišiel náš čas,“ velí do útoku Holanďan Thijs Sluijter. „Súhlasím s Thijsom. V príprave sme skutočne zapli na najvyššie obrátky. Tréningy boli náročné a zároveň mali svoju vysokú kvalitu,“ priznal Martin Kasálek, ktorý po vypršaní dvojzápasového trestu Csabu Horvátha prišiel o pozíciu kapitána. „So stratou pásky problém nemám. Kapitánom je Csaba, ja som bol zvolený iba ako jeho zástupca.“

Počas tréningov sa nad trávnikom začína vznášať silný tímový duch. Aj rivalita medzi hráčmi dostávajúcimi prednosť v základe a futbalistami sediacimi na lavičke sa nesie v duchu fair-play. „Čakám na svoju príležitosť, aj keď priznávam, že úlohu náhradníka nesiem hrozne. Ako striedajúci hráč sa necítim dobre. Oveľa lepšie výkony som podával ako člen základu. Od osemnástich rokov som nikdy nebol lavičkovým hráčom. Ako som ale už uviedol, snažím sa byť trpezlivý,“ ponúkol pohľad do duše náhradníka Branislav Jašúrek, majúci v príprave problémy s nepríjemným zranením.

Očistcom lavičky prechádzal v úvodných jarných kolách aj Filip Hlohovský. Po krátkych epizódach náhradníka sa v posledných dvoch zápasoch prepracoval do základu. Proti Nitre patril jednoznačne medzi najlepších hráčov AS, cítiť ho bolo aj v Žiline. „Úvodné jarné kolá boli pre mňa naozaj veľmi ťažké. Preto som robil všetko pre to, aby som sa čo najskôr dostal do prvej jedenástky,“ uviedol nádejný útočník dúfajúci, že príležitosť v základe dostane aj do tretice. „S Bystricou berieme iba tri body. Nič iné pre nás nie je zaujímavé,“ demonštroval atmosféru kabíny reprezentant do 21 rokov.

„Musíme sa sústrediť predovšetkým na vlastné schopnosti. Máme nepríjemnú sedembodovú stratu. Postupnými krokmi ju chceme začať likvidovať. Je dôležité aby sme so stieraním manka začali už proti Banskej Bystrici. Aby sme tento cieľ dosiahli, musíme všetci veľmi tvrdo pracovať,“ pridal na záver názor Thijs Sluijter.

Autor: MS
Rozpis zápasov
2:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.3.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 6.3.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

A-tím 6.3.2021

FL | Postup do šestky o titul sme potvrdili triumfom proti Trnave

Zverenci trénera Stijna Vrevena potvrdili postup do hornej šestky Fortuna...

ASTV 5.3.2021

Kmeť | Musíme sa pozerať na seba a nie dobrú formu Trnavy

V záverečnom 22. kole základnej časti Fortuna ligy privítame na Štadióne Sihoť...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa